Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO poradnik CS GO

Recenzja i opis broni terrorystów. Pistolety: Glock 18, P250, Tec 9, CZ75 Auto, Dwie Beretty, Desert Eagle (digielek); karabinty: Galil AR, AK 47, SG 553, G3SG1, SSG08 (scout), AWP; SMG: MAC 10, PP Bizon, MP7, UMP 45, P90; broń ciężka (pompa): Sawed Off, Nova, XM1014, M249 i Negev, czyli która broń terro jest najlepsza w Counter Strike?

Ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2019

Poniżej znajduje się opis broni dostępnych dla Terrorystów wraz z podziałem na rodzaj. Każdy opis wzbogacono dodatkowo o kilka istotnych informacji, które mogą przydać się w trakcie rozgrywki.

Obrazek - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Pistolety

Obrazek

Opis

Glock-18 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Glock-18

Posiada 20 naboi w magazynku i półautomatyczny tryb strzelania, a obrażenia, które może wyrządzić kształtują się następująco: 118 obrażeń przy strzale w głowę bez hełmu (krótki i średni dystans) i 55 gdy przeciwnik posiada hełm. Glock-18 posiada niewielki rozrzut pocisków przy ciągłym strzelaniu więc najlepiej jest znaleźć złoty środek i wystrzeliwać kolejne strzały ze stałą prędkością, aby zapanować nad bronią. Ze względu na bardzo słabą penetrację pancerza, zawsze staraj się trafiać w głowę, aby maksymalnie zwiększyć zadawane obrażenia.

P250 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

P250

Świetny pistolet, który można dostać za jedyne 300$. Za jego pomocą możesz zabić przeciwnika jednym strzałem w głowę z bliskiej lub średniej odległości niezależnie od tego, czy posiada on hełm, czy nie. Ze względu na spore obrażenia, ale mniejszą precyzję niż w przypadku Glocka lub USP-S, P250 najlepiej spisuje się na średnim i krótkim dystansie. Pistolet ten posiada niewielki rozrzut pocisków więc najlepiej jest oddawać krótkie serie po 4-5 pocisków. P250 jest świetną alternatywą dla początkowych pistoletów i świetnie spisuje się w rundzie ekonomicznej.

Tec-9 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Tec-9

Szybkostrzelny pistolet, który jest w stanie na krótkim dystansie jednym strzałem zlikwidować opancerzonego przeciwnika. Niestety, posiada trudniejszy do kontrolowania rozrzut pocisków niż w przypadku Five-Seven więc najlepiej strzelać krótkimi seriami.

CZ75-Auto - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

CZ75-Auto

Unikatowy, automatyczny pistolet. Wyrządza większe szkody niż Glock i USP-S ponieważ jest w stanie natychmiast zabić przeciwnika trafionego w głowę bez względu na to, czy posiada pancerz, czy nie. Świetnie spisuje się na krótkim dystansie. Niestety, posiada bardzo niewiele naboi w magazynku, małą precyzję i ciężko kontrolować jego rozrzut przez co w walce na daleki dystans spisuje się tragicznie.

Dwie Beretty - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Dwie Beretty

Niestety, Dwie Beretty nie wyrządzają zbyt sporych szkód więc aby zabić opancerzonego przeciwnika będziesz potrzebować dwa celne strzały w głowę. Biorąc pod uwagę, że w grze dostępne są znacznie lepsze pistolety, Dwie Beretty nie są warte swojej ceny.

Desert Eagle - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Desert Eagle

Za 700$ otrzymujesz pistolet, który jest zabójczy na każdym dystansie. Desert Eagle wyrządza największe szkody ze wszystkich dostępnych pistoletów. Dzięki tak wielkiej sile rażenia wystarczy 1 strzał w głowę i zaledwie 2 strzały w korpus, aby zlikwidować opancerzonego przeciwnika, który znajduje się nawet daleko od Twojej pozycji. Niestety, broń posiada zaledwie 7 naboi w magazynku i bardzo durzy odrzut co sprawia, że jest trudna do kontrolowania. Przy ciągłym strzelaniu nie będziesz w stanie zapanować na bronią więc najlepiej oddawać strzały pojedynczo.

Karabiny

Obrazek

Opis

Galil AR - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Galil AR

Tani karabin, który wyrządza przyzwoite obrażenia i jest zdolny do zabicia przeciwnika bez hełmu jednym strzałem. Galil AR posiada 35 naboi w magazynku, ale jego celność pozostawia wiele do życzenia więc najlepiej jest strzelać krótkimi seriami. Galil AR spisuje się najlepiej na krótkim i średnim dystansie. Wraz ze wzrostem odległości, nieznacznie spada wartość obrażeń wyrządzanych przez broń jednak wciąż będziesz w stanie zabić opancerzonego przeciwnika poprzez jeden strzał w klatkę piersiową i jeden w głowę.

AK-47 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

AK-47

Niezwykle śmiertelna broń na każdym dystansie. AK-47 jest tańszy od M4A4, a do tego wyrządza większe obrażenia. Za pomocą tej broni jesteś w stanie zlikwidować przeciwnika przy pomocy 1 strzału bez względu na to, czy posiada on hełm, czy nie. AK-47 posiada 30 naboi w magazynku i trudny do kontrolowania rozrzut pocisków przez co posługiwanie się tą bronią wymaga wiele praktyki. O ile pierwszy z pocisków leci dokładnie w punkt to w późniejszej fazie strzelania trzeba mocno kontrować rozrzut. Co istotne, kucanie pomaga zapanować nad odrzutem broni.

  1. Po wystrzeleniu 2 pocisków zacznij ściągać mysz do dołu i zwiększaj intensywność ściągania myszy lekko po skosie w prawo przez kolejne kilka pocisków.
  2. Następnie zacznij ściągać mysz nieco w dół i na lewo przez około 5 pocisków.
  3. Na tym etapie wystarczy kontrować rozrzut poprzez ściąganie myszy w dół i na prawo.
  4. Kolejną techniką jest strzelanie krótką serią po 2-4 pociski przy jednoczesnym celowaniu w głowę przeciwnika. Wyceluj w przeciwnika i wystrzel 2 pociski po czym ściągnij mysz nieco do dołu.

Jeżeli grając po stronie Antyterrorystów zauważysz AK-47, podnieś bron i zacznij jej używać lub przekaż sojusznikowi z drużyny ponieważ jest lepszy od M4A4.

SG 553 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

SG 553

Karabin wyposażony w lunetę, który posiada 100% penetrację pancerza przez co zabija jednym strzałem w głowę bez względu na to, czy przeciwnik posiada hełm, czy też nie. SG 553 posiada niezłą celność i łatwy do kontrolowania rozrzut pocisków, a do tego dysponuje przybliżeniem co może być nie lada ułatwieniem dla początkujących graczy, zwłaszcza przy strzelaniu z dużej odległości. SSG 553 może być niezłą alternatywą dla wszystkich, którzy mają problem z opanowaniem AK-47.

G3SG1 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

G3SG1

Automatyczny karabin snajperski, który wyposażony jest w podwójny zoom optyczny. G3SG1 ma dokładnie takie same statystyki, jak SCAR-20 po stronie Antyterrorystów. G3SG1 jest bardzo drogą bronią, bo kosztuje aż 5000$, a do tego nie należy do najlżejszych przez co znacznie utrudnia poruszanie się.

SSG08 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

SSG08

Za niewielką ilość gotówki możesz otrzymać całkiem niezły karabin snajperski, który zadaje spore obrażenia i pozwoli na szybkie przemieszczanie się po mapie. Jak na prawdziwą broń snajperską przystało, SSG08 posiada lunetę za pomocą której możesz przybliżyć obraz dwukrotnie. Co ciekawe, w trakcie korzystania z lunety wciąż możesz przemieszczać się z pełną szybkością.

AWP - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

AWP

AWP to najpotężniejsza broń snajperska w grze, która posiada podwójny zoom i niezwykłą celność. Jej olbrzymia moc sprawia, że nawet z najdalszej odległości wystarczy jeden celny strzał, aby natychmiast zlikwidować namierzony cel. Co więcej, pociski posiadają tak dużą penetrację, że przeciwnik nie może czuć się bezpieczny chowając się za drzwiami lub inną przeszkodą terenową. Z minusów można wymienić cenę, ciężar broni i słabą skuteczność w bliskim kontakcie i przeciwko większej ilości celów. Co więcej, AWP posiada 10 naboi w magazynku i przed każdym kolejnym strzałem, Twoja postać musi załadować kolejny nabój do magazynka co dość znacznie wydłuża czas potrzebny do oddania kolejnego strzału.

  1. Gdy runda dobiega końca, a zauważysz AWP na ziemi - podnieś broń i zabierz ją do następnej rundy. Nawet jeśli nie będziesz jej używać to w Twoim zespole na pewno znajdzie się ktoś chętny, a zaoszczędzicie dzięki temu bardzo dużo gotówki.
  2. Do używania AWP w defensywie na pewno trzeba cierpliwości. Zazwyczaj trzeba ustawić się w dogodnej pozycji, która w idealnym scenariuszu zapewnia ochronę z 3 stron, ustawić celownik na przejściu/drzwiach/za rogiem gdzie myślisz, że pojawi się przeciwnik i czekać...
  3. W ofensywie korzysta się z tzw. szybkiego przybliżenia. Przy wychodzeniu zza rogu i dojrzeniu przeciwnika włączasz zoom na tyle szybko, aby oddać pojedynczy strzał.
  4. Zazwyczaj korzysta się z pojedynczego przybliżenia. Podwójne przydaje się tylko na bardzo dalekie dystanse.
  5. Przybliżenie rozmywa obraz w trakcie ruchu co utrudnia trafienie w cel. Zawsze strzelaj na końcu ruchu kiedy efekt rozmycia minie.

Biorąc pod uwagę fakt, że AWP nie jest najlepszą bronią do walki na krótki dystans, zawsze warto zaopatrzyć się w dobry dodatkowy pistolet, jak np. P250 lub Five-seven.

SMGs

Obrazek

Opis

MAC-10 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

MAC-10

Najtańsza broń maszynowa po stronie Terrorystów, która niestety cechuje się bardzo słabą celnością, szczególnie w trakcie strzelania krótkimi seriami 5-7 pocisków. MAC-10 posiada trudny do korygowania rozrzut pocisków w którym jedynie 3 pierwsze naboje lecą mniej więcej w punkt. W trakcie strzelania zawsze staraj się celować w głowę ponieważ MAC-10 posiada bardzo słabą penetrację pancerza. MAC-10 spisuje się najlepiej na krótkim dystansie.

PP-Bizon - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

PP-Bizon

Zdecydowanie najgorsza broń z rodziny SMGs. PP-Bizon cechuje się bardzo słabą penetracją pancerza przez co wyrządza bardzo małe szkody. Biorąc pod uwagę fakt, że kosztuje więcej od znacznie lepszego UMP-45, nie bierz pod uwagę PP-Bizon w trakcie zakupu broni.

MP7 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

MP7

Broń, która dysponuje już znacznie lepszą celnością od MP9 oraz posiada łatwiejszy do kontrolowania rozrzut pocisków. Ze względu na to, MP7 może być skuteczną bronią na krótkim i średnim dystansie.

UMP-45 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

UMP-45

Podobnie, jak w przypadku MP7, UMP-45 cechuje się dobrą celnością i łatwym do opanowania rozrzutem pocisków. Dzięki temu, UMP-45 może być wykorzystywany zarówno na krótkim, jak i średnim dystansie. Biorąc pod uwagę, że UMP-45 kosztuje aż 500$ mniej od MP7 i zadaje większe obrażenia jest zdecydowanie lepszym wyborem w trakcie rozgrywki.

P90 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

P90

P90 to najdroższa broń z grupy SMGs. Broń cechuje się dużą ilością naboi w magazynku, szybkostrzelnością i niską wagą przez co jesteś w stanie szybko przemieszczać się po mapie. Niestety, jednym strzałem w głowę możesz zabić jedynie nieopancerzonego przeciwnika. Kolejną wadą jest bardzo długi czas przeładowania magazynku co może okazać się fatalne w skutkach, gdy zostaniesz złapany na otwartym terenie bez odpowiedniej ilości amunicji w magazynku. P90 najlepiej spisuje się na średnim i krótkim dystansie. W trakcie korzystania z broni najlepiej jest strzelać nieprzerwaną serią ponieważ rozrzut pocisków jest bardzo łatwy do kontrolowania.

Bronie ciężkie

Obrazek

Opis

Sawed-Off - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Sawed-Off

Znacznie gorsza broń od posiadanej przez Antyterrorystów MAG-7. Broń posiada słaby zasięg, a dodatkowo charakteryzuje się sporym rozrzutem pocisków przez co korzystanie z Sawed-Off wydaje się niemożliwe chyba, że stoisz zaraz obok przeciwnika.

Nova - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Nova

Bardzo tania strzelba, która cechuje się całkiem dobrą celnością na krótkim i nieco dalszym dystansie ze względu na bardzo mały rozrzut pocisków. Niestety, Nova wystrzeliwuje pociski bardzo powoli więc czasem możesz mieć tylko jedną szansę na zlikwidowanie przeciwnika. Ze względu na to, że Nova wyrządza mniej szkód od pozostałych strzelb dobrym nawykiem jest celowanie w głowę.

XM1014 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

XM1014

Najszybciej strzelająca strzelba, która potrafi wyrządzić naprawdę dużo szkód. Ze względu na swoją szybkość i penetrację pancerza, nadaje się do walki na krótkim dystansie. Niestety, XM1014 jest bardzo drogą bronią, jak na strzelbę więc lepiej ulokujesz gotówkę wybierając inną broń.

M249 - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

M249

Broń, która cechuje się szybkostrzelnością i bardzo pojemnym magazynkiem. Trafiając w głowę możesz zabić przeciwnika jednym strzałem. Niestety, M249 jest także strasznie drogi, ciężki, przeładowanie magazynka zajmuje wieczność, a rozprysk pocisków jest trudny do okiełznania.

Negev - Bronie terrorystów, broń Tero | CS GO - CS GO - poradnik do gry

Negev

Negev jest na pewno lepszym wyborem niż M249. Cechuje się wysoką szybkostrzelnością, pojemnym magazynkiem, dużymi obrażeniami i penetracją pancerza/drzwi i innych zasłon. Co ciekawe, po wystrzeleniu 15 pocisków broń nie posiada rozrzutu dzięki czemu możesz strzelać niezwykle celnie w punkt nie puszczając spustu. Niestety, podobnie jak w przypadku M249, Negev jest bardzo ciężki i przeładowanie magazynka zajmuje sporo czasu.