Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Techniki strzelania w CS GO poradnik CS GO

Czym jest pestkowanie, full auto, seria w CS GO? Poniżej przedstawiamy kluczowe porady, które pomogą zrozumieć system strzelania w Counter Strike. Jeśli masz problem z opanowaniem strzelania i trafianiem w głowy, skorzystaj z innej techniki.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2018

W grach typu FPS, a więc także w Counter Strike: Global Offensive można wykorzystywać szereg technik, które znacznie ułatwiają rozgrywkę, są w stanie polepszyć Twoją celność i wyostrzyć refleks. Poniżej znajdziesz informacje, które mogą przyczynić się do zwiększenia Twoich umiejętności

Technika, która wymaga dużo wprawy, pewnej ręki i opanowania - Techniki strzelania w CS GO - CS GO - poradnik do gry

Pestkowanie

Technika, która wymaga dużo wprawy, pewnej ręki i opanowania. Pestkowanie wykorzystywane jest zazwyczaj z dalszej odległości, pozwalając Graczowi na oddawanie strzałów i przebywanie w ciągłym ruchu. Wykorzystując tę technikę, strzały oddaje się pojedynczo lub maksymalnie po 2 pociski po czym następuje krótka przerwa, aby zresetować rozrzut broni. W tym czasie można zrobić krok w bok i znowu oddać strzał. Warto pamiętaj o tym, aby strzały oddawać z miejsca, czyli po zakończeniu ruchu strafingu. Zaletami tego trybu strzelania są m.in.:

  1. Niskie zużycie amunicji, a tym samym rzadsze przeładowywanie broni.
  2. Duża mobilność.
  3. Całkowite zniwelowanie rozrzutu broni.
  4. Maksymalna kontrola nad bronią.

Strzały krótkimi seriami

Najpopularniejsza technika, która polega na wystrzeliwaniu krótkich serii po 3-7 pocisków. Strzały krótkimi seriami mogą być oddawane prawie każdą bronią, a technika ta sprawdza się najlepiej na średnim i bliskim dystansie. Należy tutaj wspomnieć o tym, że w odróżnieniu od techniki Pestkowania, przy strzelaniu krótkimi seriami należy korygować ustawienie celownika (przeważnie poprzez ściąganie lufy karabinu do doły). Aby maksymalnie zwiększyć skuteczność techniki krótkich serii należy stać w miejscu w trakcie strzelania. Zaletami tego trybu strzelania są m.in.:

  1. Średni poziom zużycia amunicji.
  2. Duża mobilność.
  3. Dobra celność.
  4. Krótka seria może być zabójcza nawet w momencie, gdy nie trafisz w głowę przeciwnika.

Rozpylanie

Trudna technika, która wymaga poznania każdej broni, aby móc opanować jej rozrzut pocisków. Rozpylanie polega na ciągłym strzelaniu długimi seriami, często do momentu całkowitego opróżnienia magazynka, przy jednakowym bezustannym korygowaniu ustawienia celownika. Ze względu na znacznie mniejszą celność i skuteczność niż w przypadku dwóch pozostałych technik, rozpylanie używane jest przeważnie na bardzo krótkim dystansie gdzie Gracz ma ułatwione zadanie trafienia w przeciwnika. Największą zaletą tego typu strzelania jest:

  1. Możliwość szybkiego zlikwidowania kilku celów na raz w bliskim kontakcie.