Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

CS GO - poradnik do gry

CS GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Celowanie w CS GO poradnik CS GO

Jak strzelać w CS GO? Przygotowaliśmy porady i tipsy dotyczące nauki strzelania w Counter Strike. Tutaj dowiesz się, jak ustawić celownik, jak kontrolować full auto i odrzut.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2018

W grach typu FPS (First Person Shooter) celowanie odgrywa bardzo istotną rolę. Bez odpowiedniej celności nie jesteś w stanie uzyskiwać dobrych wyników, a tym samym znacznie wydłużasz czas potrzebny na rozwijanie konta w grze lub pięcie się w drabinkach rankingowych. Jeśli pudłujesz 8 na 10 strzałów więcej czasu spędzisz na przyglądaniu się rozgrywce niż na prawdziwej walce z przeciwnikiem, a tym samym zmniejszasz swoje szanse na wygraną. W niniejszym rozdziale znajdziesz informacje, które mogą pozwolić Ci na polepszenie celności w grze.

Wiadomo, że najskuteczniejszą metodą likwidowania przeciwników jest strzelanie w głowę, aby zadać możliwie jak największe obrażenia - Celowanie w CS GO - CS GO - poradnik do gry

Odpowiednie pozycjonowanie celownika

Wiadomo, że najskuteczniejszą metodą likwidowania przeciwników jest strzelanie w głowę, aby zadać możliwie jak największe obrażenia. Warto wyrobić w sobie nawyk trzymania celownika właśnie na wysokości głowy przeciwnika, aby pierwszy oddany strzał dał Ci maksymalną szansę na zlikwidowanie celu.

  1. Gracz, który skupia się na celowaniu w głowę ma większe szanse na sprawne zlikwidowanie przeciwnika.
  2. W trakcie wyglądania za ściany staraj się prowadzić celownik w miejscu, gdzie może pojawić się głowa przeciwnika.
  3. Utrzymując celownik na poziomie głowy przeciwnika będziesz potrzebował znacznie mniej czasu na reakcję i potencjalne skorygowanie ustawienia celownika gdy cel pojawi się w zasięgu wzroku.
  4. W trakcie gry obserwuj gdzie przeciwnicy lubią zaczaić się na wroga i zawsze sprawdzaj te miejsca utrzymując celownik na odpowiedniej wysokości.
  5. Gdy cel pozostaje w ruchu musisz przewidzieć jego ścieżkę i ustawić celownik w miejscu gdzie za chwile pojawi się jego głowa.
Aby wyrobić w sobie odruch automatycznego kierowania celownika na głowę przeciwnika można poćwiczyć na mapie Fast Aim / Reflex Training, którą można pobrać z poziomu Warsztatu Steam - Celowanie w CS GO - CS GO - poradnik do gry

Aby wyrobić w sobie odruch automatycznego kierowania celownika na głowę przeciwnika można poćwiczyć na mapie Fast Aim / Reflex Training, którą można pobrać z poziomu Warsztatu Steam. Gracz zostaje umiejscowiony w centrum mapy, a z każdej strony napierają na niego Boty. Obracając się dookoła własnej osi, Gracz ma możliwość trenowania poprawnego celowania pod różnymi kątami.

Korygowanie odrzutu broni

Każda z dostępnych broni posiada odrzut, który sprawia, że aby trafiać w określone miejsce przy dłuższej serii należy korygować ustawienie celownika. Poznanie trasy pocisków w trakcie odrzutu jest niezbędne do opanowania mechaniki broni dlatego bardzo ważne jest, aby poznać tę trasę dla najczęściej używanych karabinów.

Z pomocą przyjdzie tutaj treningowa mapa Recoil Master - Spray, którą można pobrać z poziomu Warsztatu Steam - Celowanie w CS GO - CS GO - poradnik do gry

Z pomocą przyjdzie tutaj treningowa mapa Recoil Master - Spray, którą można pobrać z poziomu Warsztatu Steam. Do dyspozycji Gracza oddano wszystkie dostępne w grze bronie, a monitor podwieszony pod sufitem pokazuje jaki ruch należy wykonywać w trakcie ciągłego strzelania, aby zniwelować odrzut broni. Niezwykle pomocna jest także zielona kropka znajdująca się na planszy, która porusza się po prawidłowym torze w trakcie strzelania dzięki czemu Gracz ma możliwość podążania za nią, aby jeszcze lepiej poznać kontrującą ścieżkę.