Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 13 lutego 2020, 10:59

autor: Adrian Werner

Najlepsze darmowe gry 2020 roku – top 100 gier free-to-play

Prezentujemy aktualizację naszej listy najlepszych gier free-to-play. W 2020 roku zaszło więcej zmian w zestawieniu niż rok temu – największe z nich jest to Destiny 2 czy CS GO, które trafiły od razu do top 10.

2. Fortnite: Battle Royale

FORTNITE: BATTLE ROYALE W SKRÓCIE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, XONE, PS4, iOS, Switch
  3. Data premiery na PC: wrzesień 2017

Fortnite: Battle Royale to największa i najważniejsza gra ostatnich lat. Projekt, który powstawał od lat i do którego dodano tryb battle royale dopiero po tym, jak eksplodowała popularność PUBG, szybko usunął tę produkcję w cień i stał się największym fenomenem od czasów LoL-a. Przyczyn sukcesu było wiele. Zdecydowanie dobrym pomysłem okazał się model free-to-play, a kreskówkowa stylistyka i elementy budowania skutecznie wyróżniły ten tytuł na tle konkurencji.

Epic Games zakasowało również konkurencję wsparciem dla wielu platform. Gra zadebiutowała na PC, ale potem szybko dorobiła się wersji na Xboksa One i PlayStation 4 oraz mobilny system iOS. Niedawno doczekaliśmy się wydania na Nintendo Switch i Androida. Co ważne, na wszystkich tych platformach jest to ta sama gra i użytkownicy różnych urządzeń mogą bawić się wspólnie.

Studio Epic Games wygrało także tempem rozwoju. O ile ewolucja Playerunknown’s Battlegrounds jest powolna i bolesna, tak Fortnite: Battle Royale stanowi pod tym względem jego kompletne przeciwieństwo. Tytuł nie ukończył jeszcze trzech lat, a już otrzymał kilkanaście sezonów aktualizacji. W zeszłym roku gra zaskoczyła wszystkich wydarzeniem, w którym mapa została pożarta przez czarną dziurę, a serwery czasowo wyłączono. Gdy je aktywowano, produkcja ta powróciła jako Fortnite Chapter 2, oferując nową mapę i motorówki.

Takie zmiany były potrzebne, gdyż przychody zaczęły w zeszłym roku mocno spadać. Epic Games nie ma jednak powodów do narzekań. W 2019 studio zarobiło na tej grze 1,8 mld dolarów, czyli o 600 mln mniej niż w 2018, ale i tak była to najlepiej zarabiająca gra free-to-play na rynku.

  1. Zagraj w Fortnite’a: Battle Royale
  2. Więcej o grze Fortnite: Battle Royale

Waszym zdaniem:

Moim zdaniem zdecydowanie jest to najlepsza gra battle royale. Całkowicie mnie wciągnęła. Myślałem, że nic lepszego jak PUBG nie będzie, ale ochota na granie w grę Playera całkowicie mi przeszła od momentu wypuszczenia Fortnite’a.

Dynamika – to to zrobiło robotę. Nie trawię kampienia, pokładania się w trawie czy siedzenie za drzewem pół meczu – przyprawia mnie to o mdłości i automatycznie podwyższa ciśnienie. Na szczęście tutaj tych kamperów nie ma tak wielu. Budowanie – dzięki temu właśnie gra zyskała tę dynamikę; jeśli nie nauczysz się dobrze i sprawnie budować, nie będziesz w tej grze dobry.

mniszq

TWOIM ZDANIEM

Która gra free-to-play jest najlepsza?

League of Legends
38,1%
Fortnite: Battle Royale
10,7%
World of Tanks
9,4%
Warframe
5,4%
Path of Exile
5,4%
Apex Legends
4,7%
Team Fortress 2
3,5%
War Thunder
3,2%
Metin2
3%
Paladins
2,5%
Tibia
2,2%
Hearthstone
1,7%
Star Wars: The Old Republic
1,7%
Dota 2
1,4%
Unturned
1,4%
World of Warships
1,3%
Aion
1,2%
Guild Wars 2
1,2%
Smite
1,1%
TERA
1,1%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

World of Tanks

World of Tanks

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Fortnite

Fortnite

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Dota 2

Dota 2

Tibia

Tibia

Metin2

Metin2

14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve
Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve

Każdy zna ten problem: zagrałoby się w coś nowego, ale w portfelu pustki. Dodatkowo wiele gier free-to-play wymaga instalowania specjalnym programów – postanowiliśmy więc stworzyć listę niezłych darmowych produkcji dostępnych na Steamie.

Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek
Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności – top 50 darmówek

Wybraliśmy dla Was zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych gier. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy niemal każdego gatunku, poczynając od RPG, przez strategie i przygodówki, a na kosmicznych symulatorach kończąc.