Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry RPG wydane w 1991 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon
Eye of the Beholder II: The Legend of Darkmoon

RPG 24 sierpnia 1991

Druga odsłona kultowej serii gier cRPG, rozgrywającej się w świecie Advanced Dungeons & Dragons i przez wielu, uważana za najlepszą w cyklu. Tym razem nasi bohaterowie, muszą zbadać dziwne zjawiska w tytułowej świątyni Darkmoon.

PC

Elvira II: The Jaws of Cerberus
Elvira II: The Jaws of Cerberus

RPG 4 sierpnia 1991

Druga część znanej gry RPG, opowiadającej o perypetiach czarownicy Elviry. Tym razem za pomocą jednej z czterech postaci, musimy przebić się przez nawiedzone studio filmowe, uratować Panią Ciemności i pokonać demona próbującego zawładnąć światem.

PC

Might and Magic III: Isles of Terra
Might and Magic III: Isles of Terra

RPG 29 lipca 1991

Trzecia odsłona popularnej serii gier cRPG, wykreowanej przez Jona Van Caneghema i jego studio New World Computing. W grze Might and Magic III: Isles of Terra nikczemny Sheltem, którego ścigaliśmy w poprzednich częściach cyklu, dostaje się w końcu do świata Terra, gdzie pierwotnie sprawował swoje rządy. Jego śladem podąża zaś niestrudzony Corak, spotykając na swej drodze zupełnie nową drużynę śmiałków, pochodzących z ojczyzny Sheltema. Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienne, choć pojawiły się istotne modyfikacje interfejsu, obsługa myszy oraz możliwość zapisu stanu gry w dowolnym momencie. Największą nowość stanowi zaś fakt, że w odróżnieniu od dwóch wcześniejszych odsłon serii, tym razem podczas zabawy kierujemy drużyną złożoną z odgórnie ustalonych śmiałków. Całość uzupełnia przebijająca poprzedniczki, kolorowa i szczegółowa grafika VGA, a także wysokiej jakości muzyka, efekty dźwiękowe oraz digitalizowane głosy aktorów.

PC

J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers
J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers

RPG 4 sierpnia 1991

The Lords of the Rings, vol. 2 to kontynuacja wydanej w 1990 roku gry cRPG, opartej o fabułę powieści „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, a dokładniej jej drugą część, zatytułowaną „Dwie Wieże”. Gracz zapoznaje się z aktualnymi wydarzeniami już po rozpadzie Drużyny Pierścienia i rozpoczyna rozgrywkę od objęcia kontroli nad Legolasem, Gimlim i Aragornem, którzy ruszają w pościg za bandą orków Sarumana.

PC

Spirit of Adventure
Spirit of Adventure

RPG 12 lutego 1991

Spirit of Adventure to gra cRPG firmy Starbyte, która pozwoli Ci pokierować drużyną sześciu śmiałków, gotowych stawić czoła potężnemu czarnoksiężnikowi. Ów jegomość rzucił urok sprawiając, że część mieszkańców miasta Moon-City i okolic wpadła w obłęd i manię zabijania.

PC

Death Knights of Krynn
Death Knights of Krynn

RPG 15 czerwca 1991

Kontynuacja gry Champions of Krynn ze „złotej serii” cRPG firmy SSI, rozgrywająca się w realiach fantastycznego świata Dragonlance.

PC

Pools of Darkness: Fantasy Role-Playing Epic Vol. IV
Pools of Darkness: Fantasy Role-Playing Epic Vol. IV

RPG 15 czerwca 1991

W ostatniej części sagi o Forgotten Realms drużyna śmiałków wraca do rozkwitającego miasta Phlan, gdzie mieszkańcy nieświadomi są czającego się w mrokach zła czekającego na dogodną okazję do ataku.

PC