Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Spirit of Adventure (PC)

Spirit of Adventure PC

Spirit of Adventure to gra cRPG firmy Starbyte, która pozwoli Ci pokierować drużyną sześciu śmiałków, gotowych stawić czoła potężnemu czarnoksiężnikowi. Ów jegomość rzucił urok sprawiając, że część mieszkańców miasta Moon-City i okolic wpadła w obłęd i manię zabijania.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Spirit of Adventure (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lutego1991

Spirit of Adventure to gra cRPG firmy Starbyte, która pozwoli Ci pokierować drużyną sześciu śmiałków, gotowych stawić czoła potężnemu czarnoksiężnikowi. Ów jegomość rzucił urok sprawiając, że część mieszkańców miasta Moon-City i okolic wpadła w obłęd i manię zabijania. Jak nietrudno się domyślić, znalezienie i unicestwienie złego maga jest głównym zadaniem gry. Zanim jednak do tego dojdzie, grupę bohaterów czeka cała masa przygód.

Jak w większości klasycznych cRPG, przed rozpoczęciem zmagań należy stworzyć drużynę. Jej członków kompletujemy przypisując naszym śmiałkom jedną z ośmiu profesji. Wśród nich znajdziemy umiejętności typowe dla zabijaków (np. Warrior i Samurai), jak i magów (np. Goddess i Priest). Gracz nie ma żadnego wpływu na otrzymane współczynniki, może tylko próbować je podrasować jednym z czterech stopni zaawansowania. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że proces kreacji bohatera nie należy do skomplikowanych i pod względem możliwości wyboru daleko mu do innych cRPG.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, poruszając się za pomocą umieszczonych obok głównego ekranu strzałek. Interakcja z otoczeniem następuje automatycznie po „wejściu” do danej lokacji – jeśli możemy coś w niej zrobić, lista ewentualnych opcji pojawi się po prawej stronie ekranu. Walka jest równie prosta w obsłudze: przed rozpoczęciem pojedynku gracz wybiera rodzaj ataku dla każdego z bohaterów, później – w trakcie kolejnych tur – nasi podopieczni wykonują zadane im polecenia. Jeśli napotkany stwór wydaje się zbyt trudnym przeciwnikiem, można z powodzeniem uciec.

Spirit of Adventure to pozycja dla mniej wymagających miłośników cRPG, lub osób, które z gatunkiem miały do tej pory mało do czynienia i chciałyby spróbować czegoś lżejszego niż większość dostępnych gier tego typu. Proste zasady, duża ilość przedmiotów oraz przyjemna oprawa audiowizualna z pewnością liczą się na plus.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Spirit of Adventure

12+