Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers (PC)
OkładkaJ.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers (PC)

J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers PC

The Lords of the Rings, vol. 2 to kontynuacja wydanej w 1990 roku gry cRPG, opartej o fabułę powieści „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, a dokładniej jej drugą część, zatytułowaną „Dwie Wieże”.

RPG | fantasy | książki | Władca Pierścieni | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers Premiera PC

4sierpnia1991

producent: Interplay Entertainment wydawca: Interplay Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

The Shadows of Mordor

J.R.R. Tolkien's Riders of Rohan

The Lords of the Rings, vol. 2 to kontynuacja wydanej w 1990 roku gry cRPG, opartej o fabułę powieści „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, a dokładniej jej drugą część, zatytułowaną „Dwie Wieże”. Gracz zapoznaje się z aktualnymi wydarzeniami już po rozpadzie Drużyny Pierścienia i rozpoczyna rozgrywkę od objęcia kontroli nad Legolasem, Gimlim i Aragornem, którzy ruszają w pościg za bandą orków Sarumana.

Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, akcja nie ogranicza się tylko do wydarzeń z książki ale jest wzbogacona także o inne, wymyślone wątki oraz zadania poboczne. Te ostatnie zlecane są przez bohaterów niezależnych, których napotkamy po drodze. Przykładowo, żołnierz z Dunharrow poszukuje agenta Sarumana, który zamordował jego brata. Jeśli gracz zdecyduje się mu pomóc, wojak przyłączy się na chwilę do drużyny i weźmie udział w wykonaniu zadania, zwiększając przy okazji możliwości bojowe grupy. Zadania poboczne nie mają zasadniczego znaczenia dla głównego wątku, ale znakomicie ubarwiają doskonale wszystkim znaną historię. Oprócz Legolasa, Gilmliego oraz Aragorna, gracz będzie mógł także wcielić się w pozostałych członków Drużyny Pierścienia: Sama, Froda, Pippina, Merry’ego i Gandalfa. Rozgrywka podzielona jest na kilka części. Jeśli wykonamy zadanie przewidziane dla każdej z nich, automatycznie przenosimy się do kolejnej.

Problem sterowania drużyną rozwiązano w interesujący sposób. Kierujemy tylko jedną postacią a reszta posłusznie idzie za nami. Gdy potrzebujemy skorzystać z umiejętności konkretnego bohatera, aktywujemy go i robimy to co trzeba. Sterowanie podczas walki uwzględnia od razu wszystkie postacie należące do drużyny i nie trzeba martwić się o ich wybieranie. Cześć bitewna podzielona jest bowiem na tury, w których wrogów atakujemy po kolei.

Nasi bohaterowie opisani są za pomocą sześciu współczynników. Oprócz tradycyjnych i niezbędnych do walki, jak wytrzymałość, siła, zręczność czy szczęście, pojawia się także poziom siły woli, który określa w jakim stopniu bohaterowie odporni są na oddziaływanie zła, w tym także pierścienia. Ponadto istnieje około 25 specjalnych umiejętności, które nasze postacie mogą otrzymać w trakcie gry, np. szkoląc się u konkretnego bohatera niezależnego. Jako, że jest to gra cRPG, nie mogło również zabraknąć dużej ilości czarów, podzielonych na kilka grup.

Pod względem graficznym dokonano tylko minimalnych poprawek i gra praktycznie niczym się nie różni od swojego prekursora. Akcja przedstawiona jest więc za pomocą widoku z góry, podobnie jak w serii Alien Breed czy Gauntlet. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy mamy dostęp do szeregu ikonek, które służą do wydawania poleceń. Z napotkanymi postaciami można rozmawiać i zadawać im pytania, wprowadzając słowa kluczowe. Jest to największy mankament gry, gdyż czasem trudno znaleźć odpowiednią frazę, pozwalającą ruszyć akcję do przodu. Generalnie, druga cześć opowieści o Władcy Pierścieni, programistom Interplay się udała. Szkoda tylko, że nigdy nie zdecydowano się wydać ostatniej odsłony serii, która zamknęłaby produkt w kompletną trylogię.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe J.R.R. Tolkien's The Lord of the Rings, Vol. II: The Two Towers: Odpowiednia dla każdego wieku.