Metro Last Light: Broń D6 do momentu całkowitego zniszczenia zapasów broni biologicznej

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Defend D6 until the bioweapon cache is completely destroyed (Broń D6 do momentu całkowitego zniszczenia zapasów broni biologicznej)

Zaczekaj aż skład dotrze na stację - Broń D6 do momentu całkowitego zniszczenia zapasów broni biologicznej | Rozdział 30 - D6 - Metro: Last Light - poradnik do gry

Zaczekaj aż skład dotrze na stację. Wyjdź z wagonu i wysłuchaj komunikatu nadanego przez radio oraz krótkiego przemówienia Młynarza. Po tym jak żołnierze rozejdą się podejdź do zlokalizowanej po prawej stronie radiostacji, odnajdując przy niej pokazaną na dołączonym screenie ukrytą stronę dziennika Artema.

Pozostań jeszcze na chwilę w miejscu, w którym pozyskałeś sekret - Broń D6 do momentu całkowitego zniszczenia zapasów broni biologicznej | Rozdział 30 - D6 - Metro: Last Light - poradnik do gry

Pozostań jeszcze na chwilę w miejscu, w którym pozyskałeś sekret. Obróć się w prawo i wejdź w interakcję z pokazanym na powyższym screenie stojakiem na wyposażenie. W nadchodzących bitwach na pewno przydadzą ci się karabin (zwykły lub snajperski, przy czym koniecznie z dobrą lunetą!) oraz karabin szturmowy. Dobór trzeciej pukawki do kompletu nie jest już tak ważny, gdyż w niedalekiej przyszłości pozyskasz unikalną broń, która właśnie zajmie trzeci slot inwentarza.

Ostatnia część przygotowań to uzupełnienie zapasów amunicji, apteczek oraz granatów i w tym celu skieruj się do jednej z dwóch okolicznych skrzynek - Broń D6 do momentu całkowitego zniszczenia zapasów broni biologicznej | Rozdział 30 - D6 - Metro: Last Light - poradnik do gry

Ostatnia część przygotowań to uzupełnienie zapasów amunicji, apteczek oraz granatów i w tym celu skieruj się do jednej z dwóch okolicznych skrzynek.

Możesz już ustawić się przy murku pełniącym rolę barykady - Broń D6 do momentu całkowitego zniszczenia zapasów broni biologicznej | Rozdział 30 - D6 - Metro: Last Light - poradnik do gry

Możesz już ustawić się przy murku pełniącym rolę barykady. Załącz na stałe opcją kucania, bo nie ograniczy to znacząco Twojego pola rażenia, a pozwoli ci zmniejszyć częstotliwość odnoszenia obrażeń w nadchodzących walkach.

Wrodzy żołnierze rozpoczną swój atak tuż po doświadczeniu ogromnej eksplozji - Broń D6 do momentu całkowitego zniszczenia zapasów broni biologicznej | Rozdział 30 - D6 - Metro: Last Light - poradnik do gry

Wrodzy żołnierze rozpoczną swój atak tuż po doświadczeniu ogromnej eksplozji. Do eliminowania kolejnych przeciwników najlepiej jest używać rekomendowanych wcześniej broni, czyli karabinu lub karabinu szturmowego, pomagając sobie oczywiście lunetą (z uwagi na dobre opancerzenie wrogich żołnierzy warto celować w ich głowy). Oprócz tego możesz okazjonalnie podrzucać wrogom granaty, szczególnie wtedy gdy kilka osób stoi blisko siebie.

Uwaga - Jeżeli dążysz do zdobycia osiągnięcia przyznawanego za zaliczenie gry bez zabijania innych postaci to niestety NIE MOŻESZ atakować żołnierzy Czerwonej Linii (tyczy się to całego rozdziału poza konfrontacją z ostatnią grupą przeciwników). W takiej sytuacji chowaj się za zasłonami, pozwalając sojusznikom na prowadzenie ostrzału i wyczekując momentu awansowania do kolejnych scen.

Zostało jeszcze 69% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
2025-04-02
13:58

Darth Kagris Junior

Jeśli ktoś tu jeszcze bywa proszę o infor.qcję jak się rozstawia miny claymore na konsoli ps4/ps5?

Komentarz: Darth Kagris
2015-09-13
14:41

legolas93 Konsul

legolas93

Chodzi o to, że musisz się im pokazywać to oni będą się pojawiać na dziedzińcu, wybijesz wszystkich to ci się otworzy przejście do Pawła, ta brama, wcześniej w Pawła nie wal niczym bo i tak go chyba nie widać z tego co pamiętam, jedynie go słychać. Za Pawła się weźmiesz dopiero jak wybijesz całą resztę żołnierzy, będziesz po schodach za nim gonił, i wtedy przy każdym winklu rzucaj granata i po sprawie.

Komentarz: legolas93
2015-09-01
16:15

Elandiel Junior

czyli dopoki nie rozwala bramy mam sie ciagle przemieszczac az sie beda pojawiac i brame rozwala? A zanim to nastapi w Pawla tylko granatami walic?

Komentarz: Elandiel
2015-08-31
18:40

legolas93 Konsul

legolas93

Musisz się przemieszczać, to cię zauważą i będą się pojawiać, wybij wszystkich aż w końcu otworzy się brama i zostanie ci sam Paweł, a w niego ładuj granatami i po sprawie.

Komentarz: legolas93
2015-08-29
15:16

Elandiel Junior

A ja mam takie pytanie... bo chyba z 10 min pakowalem w tego Pawla cala amunicje zuzylem a on dalej siedzi na tym balkoniku,podchodzilem do tej bramy i nic wszystkich zolnierzy wybilem tez nic.Ze 3x na nowo zaczynalem i dalej to samo.. Jakies sugestie?

Komentarz: Elandiel
2015-02-08
12:48

zanonimizowany1069895 Junior

Kurde, właśnie skonczylem gre i miałem zle zakończenie. Czuje pewien niesmak, gdyż ksiazki obie przeczytałem i tam artem zyje, hajtnal się z Anną i nie było wybuchu :/

Komentarz: zanonimizowany1069895
2013-06-27
17:04

wimper Legionista

Jeśli komyuś walka z mamuśką sie nie rozpoczynie niech nie bierze nic ze zwlok przed mostkiem (1 spotkanie z nią).
U mnie pomgło

Gra ogólnie zje....dwabista:)
Szkoda że krótka:(

Komentarz: wimper
2013-06-05
20:05

Stranger. Senator

Stranger.

Zależy jaki wybierzesz poziom trudności i czy będziesz chciał się skradać bez zabijania innych osób. Jeśli się nie będziesz śpieszył to imo spokojnie wystarczy na 8-10 godzin.

Komentarz: Stranger.
2013-06-02
18:14

Hellboy08 Legionista

ile trwa przejście całej gry ???

Komentarz: Hellboy08
2013-06-01
13:10

tomzkat Konsul

Z dzisiejszego pktu widzenia -ta gra była tak krótka ,ze już ją dawno zapomniałem

Komentarz: tomzkat
2013-05-31
15:15

Stranger. Senator

Stranger.

Rammi --> Musiało ci jakąś nie zaliczyć (może bug?), bo na pewno wymaganych jest tylko siedem wizji.

Komentarz: Stranger.
2013-05-31
14:38

Rammi Pretorianin

Rammi

@Stranger -> A czy te "czarno-białe" wizje nie zaliczają się na osiągnięcie łącznie z "kolorowymi"? Te 7 przedstawionych przez ciebie zaliczyłem a i tak osiągnięcia nie dostałem.

Komentarz: Rammi
2013-05-24
16:36

Stranger. Senator

Stranger.

shadowwolfys --> Najwięcej filtrów odnajduje się przy ciałach i w sumie jeśli spełnisz wszystkie pozostałe wymagania (o nich będzie w ostatniej części) to ograbiając zwłoki nie powinieneś sobie zablokować dostępu do "dobrego" zakończenia. Ewentualnie możesz też obrać taką taktykę żeby zapoznać się wstępnie z okolicą, a następnie załadować ostatni punkt kontrolny i szybciej przejść przez daną lokację. :)

Komentarz: Stranger.
2013-05-23
21:44

zanonimizowany919670 Junior

Stranger... no niestety wiem... ale za poradnik do Metro 2033 należą się brawa :) Do tego zaglądam żeby sprawdzić czy może jest już opis do momentu w którym ja już jestem i czy może dowiem się czy przegapiłem gdzieś okazje by dorwać filtry do maski :/

Komentarz: zanonimizowany919670
2013-05-23
14:46

Stranger. Senator

Stranger.

Soplic --> Dzięki za spostrzegawczość. Naniesiemy poprawki przed "zamknięciem" poradnika. :)
shadowwolfys --> No niestety nigdy nie jest tak, że poradnik powstaje w tyle godzin, ile zajmuje przejście gry. ;) Kolejna część będzie jutro, a z ostatnią będziemy celować w pierwszą połowę przyszłego tygodnia.

Komentarz: Stranger.
2013-05-23
08:45

bullgod Pretorianin

@Sir Xan
Do zlokalizowania przedmiotów i dokumentów, jesli komuś by to było potrzebne, wystarczyłyby mapki, czyli parę plików jpg. Po co komuś informacja, że ma się czołgać przed siebie, wysłuchać dialogu, a potem czołgać dalej, skoro generalnie czołgać się może tylko przed siebie, a słuchać dialogu naprawdę nie musi? W tej grze nie można się zgubić, a jak ktoś ma problem z jej przejściem, to poradnik mu i tak nie pomoże, tylko ćwiczenia z koordynacji ręka-oko :)
Jak dla mnie kompletna strata czasu.

Komentarz: bullgod
2013-05-23
00:23

zanonimizowany919670 Junior

Hehehe... widze że poradnik dalej w tyle za mną :D a ostatnio zbyt zmęczony jestem żeby grać cay wieczór XD

Komentarz: zanonimizowany919670
2013-05-21
20:00

zanonimizowany307509 Legend

@bullgod Owszem, solucja przejścia gry nie jest potrzebna, ale lokalizacje dokumentów i przedmioty z pewnością się przydały. Bo przecież z taka grafika w Metro oraz ciemności w tunele sprawią, że niektóre przedmioty są dobrze zamaskowane i mogą zostać ominięte, że gracz nie będzie miał pewności, czy zbierał wszystkie dokumentów. Grafika w Metro jest po prostu cudnie!

Komentarz: zanonimizowany307509
2013-05-21
19:42

bullgod Pretorianin

-3

No tak, poradnik przejścia najbardziej liniowej gry na świecie... gratuluję.

Komentarz: bullgod

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl