Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 września 2005, 15:02

autor: Krzysztof "ComCo" Bartnik

Zestawy z konsolą Xbox 360 znikają jak świeże bułeczki

Zachodni sprzedawcy trafili w dziesiątkę. Oferowane przez nich specjalne zestawy konsol Xbox 360 (platforma + drugi pad + parę gier + pilot + headset + kilka innych akcesoriów) są zamawiane w tak dużych ilościach, że powoli zaczyna brakować możliwości zaspokojenia popytu graczy. W sklepie EBGames wyczerpał się już cały nakład tychże kompilacji, przeznaczony do wypuszczenia na rynek w listopadzie!

Zachodni sprzedawcy trafili w dziesiątkę. Oferowane przez nich specjalne zestawy konsol Xbox 360 (platforma + drugi pad + parę gier + pilot + headset + kilka innych akcesoriów, oczywiście są różne opcje łączenia tego wszystkiego) są zamawiane w tak dużych ilościach, że powoli zaczyna brakować możliwości zaspokojenia popytu graczy. W sklepie EBGames wyczerpał się już cały nakład tychże kompilacji, przeznaczony do wypuszczenia na rynek w listopadzie!

Zestawy z konsolą Xbox 360 znikają jak świeże bułeczki - ilustracja #1

Skąd tak duża popularność tych zestawów? Szalę, jak zazwyczaj bywa w takich sytuacjach, przechyliła cena. Podstawowa wersja Xboxa 360 będzie kosztowała 299 USD (około 1200 PLN), za rozszerzoną graczom przyjdzie zapłacić 100 USD. Tymczasem, sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych poszli jednak o krok dalej od Microsoftu i stworzyli własne, unikatowe zestawy, które owszem, za wyższą cenę oferują więcej, ale i tak wychodzą dla portfelów klientów taniej, niż gdyby wszystko oddzielnie. To się nazywa marketing.

EBGames oferował do tej pory dwa zestawy: Ultimate Bundle za 700 USD (cztery gry, sporo akcesoriów) oraz Core Bundle za 600 USD (także cztery gry, ale mniej sprzętu opcjonalnego). To wystarczyło, by gracze rzucili się do składania przedpremierowych zamówień i wyczerpali cały nakład.

Unikatowe kompilacje z konsolą Xbox 360 można jeszcze zamawiać w sklepie GameStop. Tam najdroższy (największy i w ogóle „naj”) zestaw nosi nazwę Omega Bundle, kosztuje 1999,69 USD (prawie 6,400 PLN!), zawiera dwadzieścia gier (!) i tonę akcesoriów. Zobaczcie sami.

A Ty? Czy zamówiłeś już swój zestaw z Xbox 360? ;-)