Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2005, 13:17

autor: Elrond

Zapowiedziano Timothy and Titus: Saints, Martyrs, Heroes

Ponad rok temu informowaliśmy o grach, które nie tylko nie epatują przemocą ale również zawierają elementy wychowujące w duchu chrześcijańskim (patrz Już wkrótce na rynek trafią gry gloryfikujące chrześcijańskie wartości). Okazuje się, że wspomniane wtedy produkty nie będą osamotnione.

Ponad rok temu informowaliśmy o grach, które nie tylko nie epatują przemocą ale również zawierają elementy wychowujące w duchu chrześcijańskim (patrz Już wkrótce na rynek trafią gry gloryfikujące chrześcijańskie wartości). Okazuje się, że wspomniane wtedy produkty nie będą osamotnione. Jak informuje firma developerska White Knight Games, jej pracownicy "szlifują" właśnie projekt zatytułowany Timothy and Titus: Saints, Martyrs, Heroes, która będzie pierwszą, chrześcijańską grą komputerową. Jej premierę przewidziano na listopad tego roku.

Fabuł Świętych, Męczenników i Bohaterów koncentrować się będzie wokół postaci Św. Tymoteusza i Św. Tytusa, uczniów Św. Pawła. Wraz z nimi zagłębimy się w fikcyjną, zabawną i tajemniczą przygodę podczas głoszenia słów Ewangelii w czasach wczesnego chrześcijaństwa. Jak twierdzą panowie z White Knight Games, Timothy and Titus: Saints, Martyrs, Heroes będzie pierwszą częścią serii gier przeznaczonych dla dzieci (i młodzieży) w wieku 8-15 lat. "Tymoteusz i Tytus mają być przykładami pozytywnych bohaterów a ich mottem przewodnim są Wiara, Nadzieja i Miłość."