Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2007, 11:58

autor: Metatron

Zapowiedziano grę Air Battles: Sky Defender

Firma Wild Hare Entertainment zapowiedziała wydanie gry Air Battles: Sky Defender. Będzie to dynamiczna strzelanina, w której gracze zasiądą za sterami samolotów z II wojny światowej i wezmą udział we wzorowanych na starciach powietrznych bitwach, które rozgrywały się w tamtym czasie nad Europą. Gra ukaże się na komputery PC już w lutym bieżącego roku.

Firma Wild Hare Entertainment zapowiedziała wydanie gry Air Battles: Sky Defender. Będzie to dynamiczna strzelanina, w której gracze zasiądą za sterami samolotów z II wojny światowej i wezmą udział we wzorowanych na starciach powietrznych bitwach rozgrywających się w tamtym czasie nad Europą. Gra ukaże się na komputery PC już w lutym bieżącego roku. Aktualnie mówi się jedynie o amerykańskiej premierze, nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy w ogóle produkcja trafi do Europy.

Twórcy gry, Pilot Entertainment, postanowili stworzyć tytuł, który pomimo wyglądu symulatora lotniczego zachowa dynamikę strzelanin FPP. Dlatego też o wiele większy nacisk położony został na samą walkę niż zawiłości sterowania. Pomimo tego, że gra skierowana będzie raczej do mniej wymagających graczy, wyższe poziomy trudności mogą sprawić nieco kłopotu dzięki sztucznej inteligencji przeciwników, wykorzystującej manewry taktyczne stosowane przez pilotów w czasie II wojny światowej.

Gracze będą mogli wybrać, czy staną po stronie państw Osi czy Aliantów i wziąć udział w wielkich podniebnych bitwach, w których uczestniczyć będzie do czterystu maszyn latających. Samoloty będą odzwierciedleniem modeli używanych przez wojska w trakcie II wojny światowej.