Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2009, 08:00

autor: Jiker

Zapowiedziano drugie DLC do Killzone 2

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała drugie DLC do strzelaniny FPP Killzone 2. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie to zestaw odnowionych mapek, znanych z pierwszej odsłony dzieła studia Guerilla Games. Dodatek nosi nazwę Flash and Thunder Map Pack.

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała drugie DLC do strzelaniny FPP Killzone 2. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie to zestaw odnowionych mapek, znanych z pierwszej odsłony dzieła studia Guerilla Games. Dodatek nosi nazwę Flash and Thunder Map Pack.

Zapowiedziano drugie DLC do Killzone 2 - ilustracja #1

Mapa Beach Head.

Zestaw będą współtworzyć lokacje Beach Head oraz Southern Hills. Obie zostaną oczywiście w odpowiedni sposób odrestaurowane. Dotyczy to przede wszystkim ich oprawy graficznej, która w całości oparta zostanie na silniku drugiej odsłony serii. Uzyskamy zatem możliwość przetestowania dwóch najciekawszych lokacji multiplayerowych z pierwszego Killzone w zupełnie nowych szatach. Zmianie nie ulegnie jedynie rozmiar mapek – w dalszym ciągu będą one stosunkowo niewielkie i ciasne. Wymusi to na graczach stosowanie odmiennych taktyk i strategii walki, zmuszając ich do prowadzenia częstych starć w zwarciu.

Flash and Thunder Map Pack zostanie udostępniony już 11 czerwca. Póki co nie wiemy, jaka będzie jego cena. Mając jednak na uwadze fakt, że pierwsze DLC kosztowało 5,99 dolarów, możemy założyć, że kwota, jaką trzeba będzie uiścić za kolejny zestaw mapek, zostanie ustalona na podobnym poziomie (informację tę potwierdzają wpisy na oficjalnym blogu PlayStation). Dodatek trafi oczywiście do oferty internetowego PlayStation Store. Przypominamy jednocześnie, że poprzednie rozszerzenie, również oferujące dwie lokacje przeznaczone do prowadzenia sieciowych walk, zostało udostępnione 30 kwietnia. Steel and Titanium Map Pack spotkało się z całkiem ciepłym przyjęciem ze strony fanów Killzone 2.

Zapowiedziano drugie DLC do Killzone 2 - ilustracja #2

Mapa Southern Hills.

Przy okazji, dzięki nowemu raportowi amerykańskiej grupy badawczej NPD, poznaliśmy rezultaty sprzedaży dzieła Guerilla Games w Stanach Zjednoczonych. Wynika z nich, że do końca kwietnia produkcję, której premiera miała miejsce 25 lutego, nabyło 677 tysięcy amerykańskich posiadaczy PlayStation 3. Według nieoficjalnych danych serwisu VGChartz.com aktualnie na całym świecie żyje już około 1,5 miliona nabywców Killzone 2. Blisko 800 tysięcy z nich to osoby zamieszkujące kraje z regionu PAL (Europa, Australia).

Killzone 2 to jedna z najlepiej ocenianych produkcji bieżącego roku. Obecnie średnia z not wystawionych grze przez światowych krytyków kształtuje się na poziomie 91%. Produkcja Guerilla Games zdobyła uznanie także w naszych oczach. W recenzji napisanej przez Lordareona wystawiliśmy dziełu ocenę 95%. Niektórzy uważają jednak, że pozycja jest przereklamowana, wytykając jej przede wszystkim wtórność i prostotę rozgrywki. Mimo wszystko muszą przyznać, że kampania dla pojedynczego gracza jest niezwykle emocjonująca, a tryb rozgrywki sieciowej jednym z najlepszych w ostatnich latach.