Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2009, 10:30

Wyciekł film z rozgrywki Uncharted 2: Among Thieves

Jak dotąd, oprócz oryginalnego zwiastuna drugiej odsłony przygód Nathana Drake’a, dysponowaliśmy jedynie mniej lub bardziej dokładnymi screenshotami. Sytuacja ta, dzięki osobom, które miały okazję wpaść na oficjalny pokaz gry zorganizowany w trakcie Game Developers Conference, uległa na szczęście zmianie. Na łamach serwisu Youtube zamieściły one krótki, dwuminutowy film prezentujący Uncharted 2.

Jak dotąd, oprócz oryginalnego zwiastuna drugiej odsłony przygód Nathana Drake’a, dysponowaliśmy jedynie mniej lub bardziej dokładnymi screenshotami. Sytuacja ta, dzięki osobom, które miały okazję wpaść na oficjalny pokaz gry zorganizowany w trakcie Game Developers Conference, uległa na szczęście zmianie. Na łamach serwisu Youtube zamieściły one krótki, dwuminutowy film prezentujący rozgrywkę Uncharted 2: Among Thieves.

Wyciekł film z rozgrywki Uncharted 2: Among Thieves - ilustracja #1

Przedstawia on efektowną akcję mającą miejsce we wspominanym już kilkukrotnie, zdewastowanym nepalskim mieście. Na samym początku mamy okazję zobaczyć pędzący autobus, wpadający w grupę wrogów oddających strzały w jego kierunku. Nathan Drake wykorzystuje tę sytuację, by podejść bliżej przeciwników, pozostając jednocześnie niezauważonym. Koniec końców wdaje się jednak w strzelaninę, którą kończy efektownym atakiem wymierzonym w twarz ostatniego adwersarza.

Wówczas rozpoczyna się druga część prezentacji – eksploracja terenu. Nathan dokonuje jej w podobny sposób, jak w części pierwszej, choć zauważalna jest poprawiona animacja postaci. Na odbiór tego fragmentu duży wpływ ma również sam fakt umieszczenia Nathana na terenie miasta. Bohater Uncharted 2 wskakuje na kubły ze śmieciami, wykorzystuje drabiny przeciwpożarowe, lampy oraz wystające fragmenty murów. Jednocześnie jego zachowanie ma duży wpływ na kształt otoczenia – zbyt długie zwisanie na tablicy informacyjnej spowoduje oderwanie jej od ściany, podobnie zachowa się lampa, a naruszona podłoga zapadnie się pod ciężarem wpadającego przez okno Nathana.

Film zwiastuje rozgrywkę na naprawdę wysokim poziomie, dopracowaną w niemal każdym calu. A przecież stanowi on ledwie ułamek wszystkich atrakcji, jakie zaoferuje nam najnowsze dzieło studia Naughty Dog. Jedną z nich będą z pewnością zaawansowane efekty pogodowe, w tym realistyczny śnieg potrafiący przeistoczyć się w śnieżycę. Twórcy zamieszczą w grze również szalone poziomy rozgrywające się m.in. w gnającym pociągu. Uncharted 2 zapowiada się dzięki temu na bardzo zróżnicowaną produkcję, która nieustannie będzie nas zaskakiwać.

Uncharted 2: Among Thieves trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w czwartym kwartale bieżącego roku. Osobom, które chciałyby zwiększyć poziom swojej wiedzy na temat produkcji Naughty Dog, polecamy zapowiedź autorstwa U.V. Impalera.