Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2009, 11:40

Uncharted 2: Among Thieves w akcji

Kwintesencja konsolowej przygody – gra Uncharted – doczeka się drugiej części, o czym wiadomo nie od dziś. Dziś za to dzięki zaproszonym na specjalny pokaz U2 chłopakom z Kotaku prezentujemy zupełnie nowe obrazki z gry oraz nieco bardziej szczegółowy opis tego, co spotkamy w Among Thieves.

Kwintesencja konsolowej przygody – gra Uncharted – doczeka się drugiej części, o czym wiadomo nie od dziś. Dziś za to dzięki zaproszonym na specjalny pokaz U2 chłopakom z Kotaku prezentujemy zupełnie nowe obrazki z gry oraz nieco bardziej szczegółowy opis tego, co spotkamy w Among Thieves.

Motorem napędowym gry znowu będzie pogoń za skarbami, a Nathan Drake odwiedzi niejedną malowniczą krainę w poszukiwaniu zagubionych statków Marco Polo (co oczywiście zaprowadzi go dużo dalej, w bardziej magiczne okolice krainy Shangri-La). To jednak już wiecie. Pora na trochę detali związanych z rozgrywką. Po pierwsze: nowe obrazki ukazują nową koleżankę, rywalkę i potencjalną kochankę Nathana – atrakcyjną Chloe Frazier, która w niczym nie ustępuje naszemu protagoniście.

Uncharted 2: Among Thieves w akcji - ilustracja #1

Patrzycie w to samo miejsce, co Nathan?

 

Zaprezentowane redaktorom z serwisu Kotaku fragmenty gotowej gry pokazywały Drake’a w targanym konfliktem nepalskim mieście, które jest wypełnione złymi żołnierzami, obok których możesz albo się niezauważenie prześlizgnąć albo wystrzelać wszystkich aż do samej Shangri-La. Wybór należy do gracza. Główny nacisk położony jest na zróżnicowaną budowę terenu i mnóstwo elementów mogących służyć jako osłona dla strzelającego Drake’a. Wszystko oczywiście pięknie animowane i płynne, a dodatkowa umiejętność strzelania podczas zwisania z różnych elementów tylko dodaje dynamiki. Nowością jest również sposób, w jaki nasz awanturnik radzi sobie z wyposażonymi w tarcze żołnierzami – po prostu wskakuje na przeciwnika, odbija od tarczy, przelatuje nad nim jednocześnie wyrywając mu ją z dłoni, po czym sam używa jej do osłony. Prócz tego usprawniony Naughty Dog Engine 2.0 pozwoli generować nowe ruchome obiekty – jak pociągi (chyba wszystkie poziomy z pociągiem w grach były udane i ciekawe, prawda?), które naturalnie będą podlegać prawom fizyki (jedne ruchome obiekty będą zawierały inne, mniejsze ruchome obiekty) czy ciężarówki biorące udział w efektownych pościgach, podczas których Drake będzie w pełnym pędzie przeskakiwał między pojazdami.

Jak widać - wszystko podporządkowane jest filmowości i efektowności przedstawionych wydarzeń (nie wierzycie? Przypomnijcie sobie zwiastun) i mamy pewność, że rok 2009 będzie dla posiadaczy PS3 bardzo miłym rokiem. Cała gama nowych screenów dostępna jest w naszej galerii.

Uncharted 2: Among Thieves w akcji - ilustracja #2

Uncharted 2: Among Thieves w akcji - ilustracja #3

Uncharted 2: Among Thieves w akcji - ilustracja #4