Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2008, 11:20

autor: Vercetti

Wpadka Take 2 zapowiedzią GTA IV na PC?

Od blisko dwóch lat przy okazji każdej wiadomości na temat GTA IV posiadacze pecetów pytają, czy najgłośniejsza produkcja tego roku trafi także na komputery osobiste. Póki co, dziełem studia Rockstar Games mogą cieszyć się jedynie właściciele konsol PlayStation 3 i Xbox 360, jednak mało kto wierzy, że na tych platformach się skończy.

Uaktualnienie: dotarliśmy do informacji, że niniejszy film został opublikowany po raz pierwszy 16 grudnia ubiegłego roku. Jego autentyczność wciąż pozostaje kwestią otwartą, tak jak nierozwiązanym problemem pozostaje sprawa debiutu GTA IV na komputerach osobistych. Niektóre z czeskich sklepów internetowych zdążyły już zaktualizować swoją ofertę o wymienioną pozycję.

Oryginalna wiadomość: Od blisko dwóch lat przy okazji każdej wiadomości na temat GTA IV posiadacze pecetów pytają, czy najgłośniejsza produkcja tego roku trafi także na komputery osobiste. Póki co, dziełem studia Rockstar Games mogą cieszyć się jedynie właściciele konsol PlayStation 3 i Xbox 360, jednak mało kto wierzy, że na tych platformach się skończy.

Wpadka Take 2 zapowiedzią GTA IV na PC? - ilustracja #1

Światło na sprawę ewentualnego debiutu gry na PC rzucił czeski serwis Tiscali Games, którego czytelnik odwiedził ostatnio stronę koncernu Take-Two Interactive, wydawcy serii Grand Theft Auto. Jakież było jego zdziwienie, gdy na jednej z zakładek - zapowiedzi nadchodzących tytułów - ujrzał pecetowe przygody Niko Bellica! Strona z opisem gry została już co prawda usunięta przez webmastera T2, jednak całość zdążono uwiecznić wcześniej na krótkim filmie.

Powiedzenie, że wpadka wydawcy GTA IV jest gwarantem ukazania się gry na PC, byłoby z pewnością sporym nadużyciem. Niemniej jednak takie faux pas (zakładając, że film nie został sfałszowany) dodaje pikanterii wszystkim spekulacjom odnośnie kolejnych decyzji Rockstara. W skasowanej metryczce produktu jako termin premiery tytułu podano 2008 rok.

Na koniec warto jeszcze zauważyć, że w świetle rozgrywki pomiędzy Electronic Arts a Take-Two (pierwsza firma od marca usiłuje przejąć drugą), zapowiedź pecetowej edycji GTA IV wydaje się bardzo prawdopodobna. Wszak jak inaczej pokazać wartość posiadanej marki oraz ponownie podbić cenę akcji firmy?