Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość nowe materiały 27 lipca 2001, 12:12

autor: Solnica

World War III – Exclusive Demo

Mamy dziś dla Was prawdziwą niespodziankę. Dzięki uprzejmości firmy TopWare Poland zamieściliśmy w naszym dziale Pliki demo gry stworzonej przez zespół Reality Pump (dawniej TopWare Programy) - World War III: Black Gold.

Mamy dziś dla Was prawdziwą niespodziankę. Dzięki uprzejmości firmy TopWare Poland zamieściliśmy w naszym dziale Pliki demo gry stworzonej przez zespół Reality Pump (dawniej TopWare Programy) - World War III: Black Gold.

Plik nie jest co prawda małych rozmiarów gdyż zajmuje ponad 130MB, wydaje mi się jednak że pomimo tego i tak wielu z Was pokusi się o jego ściągnięcie. Demo jest w wersji angielskojęzycznej i udostępnia tutorial, jedną misję po stronie USA i dwie mapy do trybu skirmish.

W sklepach w Polsce gra pojawi się w pełni zlokalizowanej na nasz rynek wersji językowej a nastąpi to w okolicy września tego roku. Wkrótce też powinno pojawić się demo PL.

World War III to gra z gatunku RTS, opowiadająca historię wojny o wyczerpujące się złoża ropy naftowej rozpoczętej w 2001 roku. Gracz może dowodzić siłami każdej ze stron konfliktu, którymi są Stany Zjednoczone, Rosja, Irak. Na każdą ze stron przypadają po 2 kampanie zawierające średnio po 5 misji każda. Walka toczona jest przy pomocy jednostek naziemnych i powietrznych. Jedynym dostępnym surowcem w grze jest ropa naftowa, zamieniana na gotówkę bezpośrednio po wydobyciu bez procesu przetwarzania.

Gra oparta jest na środowisku 3D, pozwalającym na dowolne ułożenie kamery w każdej płaszczyźnie, dokonywanie zbliżeń i oddaleń. Wszystkie obiekty występujące w grze oraz teren są trójwymiarowe, posiadają zróżnicowane i dynamicznie zmieniające się parametry fizyczne (np. pojazdy szybciej poruszają się po drogach, a znacznie wolniej na piasku). Świat przedstawiony jest w postaci trójwymiarowej mapy na której prowadzimy działania wojenne, dowodzimy swoimi jednostkami, budujemy budynki, zamawiamy nowe jednostki, wydobywamy surowce oraz prowadzimy badania naukowe. W trakcie gry następują zmiany pory dnia i nocy oraz zmiany warunków pogodowych, co wpływa znacząco na rozgrywkę.

Pliki: World War III: Black Gold