Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 stycznia 2007, 11:12

autor: Basza

Windows Vista już w sprzedaży

Od wczoraj niemal na całym świecie można już nabyć nowy system operacyjny Windows Vista. Jego producent, firma Microsoft obiecuje, że najnowszy OS będzie dawał spore korzyści nie tylko graczom, ale również i producentom gier.

Od wczoraj niemal na całym świecie można już nabyć nowy system operacyjny Windows Vista. Jego producent, firma Microsoft obiecuje, że najnowszy OS będzie dawał spore korzyści nie tylko graczom, ale również i producentom gier.

Niedługo po premierze Windowsa Visty nadejdzie także DirectX 10, dzięki któremu jeszcze lepiej będą prezentować się takie efekty, jak dym, ogień czy dynamiczne oświetlenie, a dodatkowo deweloperzy będą mogli wykorzystać najnowsze techniki graficzne, których nie można było użyć w przypadku systemu Windows XP. Jedną z pierwszych gier, która będzie wymagała najnowszych bibliotek graficznych DirectX 10 będzie Crysis, a niedługo później pojawi się również Age of Conan: Hyborian Adventures, czy Shadowrun. Pudełka tych produkcji będą okraszone nazwą „Games for Windows”, co oznacza, że każda z gier będzie gwarantowała zabawę na odpowiednio wysokim poziomie, a ich proces instalacyjny będzie niezwykle prosty nawet dla początkującego użytkownika.

Windows Vista już w sprzedaży - ilustracja #1

Nowy system operacyjny udostępni graczom tzw. Game Explorer, który zostanie wbudowany w menu startowe. Dzięki niemu zdecydowanie łatwiejsze będzie zarządzanie zainstalowanymi na dysku grami, a także ich plikami oraz save’ami. Dodatkowo rodzice będą mogli ustalić, w które z pośród zainstalowanych tytułów ich pociechy będą mogły zagrać, a to wszystko dzięki wbudowanemu systemowi ustalania wymaganego wieku dla danej gry trzech najbardziej znanych organizacji: ESRB, CERO oraz PEGI.

Windows Vista będzie również w pełni zintegrowany z Xbox Live, dzięki czemu możliwe będzie toczenie pojedynków w trybie dla wielu graczy pomiędzy posiadaczami PCtów i Xboxa 360. Dodatkowo każdy, kto posiada pad od najnowszej konsoli Microsoftu może go podpiąć do komputera i grać na nim w przeróżne produkcje stworzone na nowy system operacyjny.

Windows Vista dostępny jest w czterech różnych wersjach przeznaczonych dla klienta indywidualnego, różniących się miedzy sobą układem interfejsu czy dodatkowymi narzędziami zabezpieczającymi system. Cena systemu kształtuje się na poziomie od 100 do 380 Euro. Minimalne wymagania sprzętowe dla Visty to procesor 800MHz, 512MB RAM i 15GB wolnego miejsca na dysku.