Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2008, 11:38

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 listopada)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Capcom, THQ, Activision i Sony walczą w sądach, ścieżka dźwiękowa nowego Brothers in Arms, łatka 1.1 do Sins of a Solar Empire dostępna, a dodatek już niebawem, Half-Life za 98 centów, nowe informacje o Dragon Age: Origins i inne. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Capcom, THQ, Activision i Sony walczą w sądach, ścieżka dźwiękowa nowego Brothers in Arms, łatka 1.1 do Sins of a Solar Empire dostępna, a dodatek już niebawem, Half-Life za 98 centów, nowe informacje o Dragon Age: Origins i inne. Życzymy miłej lektury.

Activision vs. THQ

Firma THQ rozstrzygnęła na swoją korzyść spór sądowy z koncernem Activision w sprawie wyjątkowego podobieństwa okładek gier Baja: Edge of Control oraz budżetowego tytułu Score International Baja 1000. Activision musi w związku z tym zmienić okładkę wydawanej przez siebie pozycji.

Capcom

Również Capcom odniósł sukces na polu sądowym. Zwycięstwo odniesione zostało w sprawie sporych podobieństw, jakich pomiędzy grą Dead Rising a filmem Dawn of the Dead doszukali się producenci tego drugiego, firma MKR Group. Amerykański sąd takowych się nie doszukał.

Little Magician's Magic Adventure

W lutym 2009 roku dojdzie do światowej premiery produkcji o tytule Little Magician's Magic Adventure na Nintendo DS. Pozycja będzie miksem gry przygodowej i RPG. Wcielimy się w niej w młodego ucznia Akademii Magii i przeżywając dziwne historie, postaramy się opanować podstawy magii.

Brothers in Arms: Hell’s Highway

25 grudnia do sprzedaży dzięki staraniom firmy Sumthing Else Music Works trafi oficjalna ścieżka dźwiękowa Brothers in Arms: Hell’s Highway, skomponowana przez Eda Limę oraz Duncana Watta. W skład soundtracku wchodzi dziesięć utworów nagranych przy współudziale chóru i orkiestry symfonicznej filharmonii w Pradze.

Sins of a Solar Empire

Firma Stardock wydała wreszcie długo wyczekiwaną aktualizację gry Sins of a Solar Empire do wersji 1.1 – poprawia ona oprawę graficzną, balansuje rozgrywkę oraz usprawnia tryb sieciowy. Wydawca poinformował także o możliwości składania zamówień przedpremierowych na pierwszy dodatek do dzieła studia Ironclad Games, noszący podtytuł Entrechment.

Half-Life

W związku z obchodami dziesiątej rocznicy powstania cyklu Half-Life firma Valve otworzyła przed nami możliwość nabycia pierwszej odsłony serii za jedyne 98 centów (nawiązanie do daty wydania gry, do czego doszło w 1998 roku). Wszyscy chętni znajdą powyższą ofertę oczywiście na Steamie.

Fable II

Dopiero w poniedziałek, 24 listopada, dojdzie do ujawnienia wielkiej informacji związanej z drugą odsłoną cyklu Fable. Wiadomość od Lionhead miała ujrzeć światło dzienne wczoraj, lecz w związku z premierą New Xbox Experience moment publikacji został przesunięty.

New Xbox Experience

Microsoft planuje regularne zwiększanie liczby strojów dla awatarów, jednej z funkcji New Xbox Experience. Nowe zestawy będą publikowane systematycznie przez kolejnych sześć miesięcy. Zdecydowana większość będzie zapewne płatna, jednakże powinny się pojawić także dodatki bezpłatne. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Dragon Age: Origins

Na stronach firmy BioWare, producenta MMO o tytule Dragon Age: Origins, pojawiło się kilka informacji na temat gry (tzw. FAQ). Dowiedzieliśmy się, że start pecetowej wersji powinien nastąpić wiosną, a konsolowej latem 2009 roku. Znajdziecie tam także listę wstępnych wymagań sprzętowych gry, a także informacje ogólne na jej temat.

Sony

Okazało się, że firma Sony naruszyła patent mówiący o sortowaniu plików muzycznych po nazwach na różnego rodzaju kartach pamięci, wykorzystywany m.in. w przypadku PSP (zarejestrowany przez firmę Agere Systems). Pozew sądowy złożony w marcu 2006 roku został rozpatrzony pozytywnie, w związku z czym Sony zostało zmuszone zapłacić karę w wysokości 18,5 milionów dolarów.

Galerie obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

CSI: NY

High School Musical 3: Senior Year - Dance!

The History Channel: Civil War

A Kingdom for Keflings

Skate It

Shaun White Snowboarding

Tony Hawk's Project 8

Call of Duty 3

Hasbro Family Game Night

Crash Bandicoot: Mind over Mutant

WWE SmackDown vs. Raw 2009

The King of Fighters Collection: The Orochi

Disney Sing It

NBA 2K9

Dragon Age: Początek

Galerie filmów

... oraz filmy:

CSI: NY

Afro Samurai

The Sims 2: Rezydencje i ogrody

Football Manager 2009

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

What's Cooking with Jamie Oliver

gry