Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2015, 14:30

Wieści ze świata (GTA Online, Fallout 4, Xbox One / Kinect) 30/10/2015

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Halloween Surprise do Grand Theft Auto Online, sprzedawaniu w USA napoju Nuka Cola Quantum z okazji premiery Fallouta 4 oraz o liczbie użytkowników Kinecta w stosunku do posiadaczy Xboksa One. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do piątku 30.10 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 30.10 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do soboty 31.10 do godz. 19:00):

WYPRZEDAŻ HALLOWEENOWA (do 2.11 do godz.19:00) – WWW – więcej informacji tutaj

Oferta weekendowa: seria Hitman do 80% taniej (do 2.11 do godz. 19:00) – WWW

Oferta weekendowa: seria Resident Evil do 75% taniej (do 2.11 do godz. 19:00) – WWW

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 2.11 do godz. 19:00) – przecena 106 gier – WWW

Promocje GOG.com

Promo: Halloween Monster Hunt (do pon. 2.11 do godz. 11:59) – WWW – między innymi:

Wieści ze świata (GTA Online, Fallout 4, Xbox One / Kinect) 30/10/2015 - ilustracja #1

Kinecta używa prawie połowa posiadaczy Xboksa One

Zapowiadając świąteczną obniżkę ceny Kinecta w Ameryce Północnej (ze 149 do 99 dolarów), Major Nelson podzielił się ciekawą statystyką na temat tego urządzenia. Okazuje się, że z kontrolera ruchu korzysta prawie połowa posiadaczy Xboksa One. Reprezentant Microsoftu podaje ten rezultat jako sukces, ale trudno odczytywać go w ten sposób, biorąc pod uwagę, jak wielkie znaczenie gigant z Redmond przypisywał Kinectowi przed premierą jego najnowszej konsoli. We wrześniu 2013 roku twierdzono wręcz, że dzięki kontrolerowi ruchu XOne zdeklasuje PlayStation 4. Cóż, jak wiadomo, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała tę politykę – Sony właśnie świętuje rozejście się prawie 30 milionów ezgemplarzy swojej platformy ósmej generacji, a Microsoft, nie mając czym się pochwalić, niedawno ogłosił, że odtąd będzie podawał liczbę użytkowników usługi Xbox Live, zamiast używać statystyki liczby sprzedanych urządzeń.

Fallout 4 – do sprzedaży w USA trafi Nuka Cola Quantum

Falloutowe piwo produkowane we współpracy z Carlsbergiem w Wielkiej Brytanii to nie jedyny napój, jaki Bethesda przygotowała dla fanów swojej postapokaliptycznej serii z okazji zbliżającej się premiery Fallouta 4. Wydawca podpisał umowę z firmą Jones Soda, na mocy której powstała Nuka Cola Quantum. Butelki z charakterystycznym, świetlistym płynem błękitnej barwy będą dostępne w amerykańskich sklepach sieci Target od 10 listopada.

Wieści ze świata (GTA Online, Fallout 4, Xbox One / Kinect) 30/10/2015 - ilustracja #2

GTA Online otrzymało aktualizację Halloween Surprise

Dopiero co lowridery zawitały do Los Santos, a Grand Theft Atuo Online – wieloosobowy moduł Grand Theft Auto V – doczekał się już kolejnej aktualizacji, zatytułowanej Halloween Surprise i związanej z tytułowym zwyczajem. Do gry zostały tymczasowo dodane między innymi dwa nowe pojazdy (karawan Franken Stange i hot rod Lurcher Hearse), maski i 30 malunków na twarz postaci oraz tryb Slasher w Advesary Mode, w którym siódemka graczy z latarkami unika ósmego uczestnika zabawy, polującego na nich w ciemności ze strzelbą. Zawartość ta zniknie z gry 16 listopada, nie licząc rzeczy, które zdobędziecie na własność (wtedy będziecie mogli cieszyć się nimi dożywotnio). Warto jeszcze przypomnieć, że „halloweenowa niespodzianka” dotyczy tylko użytkowników pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4 (GTA Online nie jest rozwijane na X360 i PS3 od września tego roku).

Wieści ze świata (GTA Online, Fallout 4, Xbox One / Kinect) 30/10/2015 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: