Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2015, 14:37

autor: Góral

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - 5 mln egzemplarzy w sklepach

Firma Konami zdradziła w nowym raporcie finansowym, że gra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain trafiła do sklepów w liczbie 5 milionów egzemplarzy. Wynik ten osiągnięto w pierwszym miesiącu sprzedaży produkcji.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to ostatnia odsłona serii stworzona przez Hideo Kojimę. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - 5 mln egzemplarzy w sklepach - wiadomość - 2015-10-30
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to ostatnia odsłona serii stworzona przez Hideo Kojimę.

Dzięki najnowszemu raportowi finansowemu firmy Konami poznaliśmy wyniki Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Kilka dni po premierze produkcji informowaliśmy o 3 milionach egzemplarzy wysłanych do sklepów. W kolejnych tygodniach udało się poprawić ten wynik o następne 2 miliony. Dokument udostępniony przez wydawcę dotyczy jednak okresu do 30 września, więc nie są to najnowsze dane. Koniec końców, ostatnia odsłona popularnej serii skradanek okazała się sporym sukcesem komercyjnym, aczkolwiek należy pamiętać, że sam koszt produkcji zamknął się w kwocie 80 milionów dolarów, a do tego dochodzi jeszcze budżet na marketing. Niemniej 5 milionów egzemplarzy wysłanych w pierwszym miesiącu sprzedaży dobrze wróży na przyszłość.

Wracając do samych wyników finansowych firmy. W pierwszych sześciu miesiącach obecnego roku fiskalnego (okres od 1 kwietnia do 30 września 2015 roku) korporacja zanotowała 107,7 miliardów jenów przychodu (98,7 miliardów w tym samym okresie rok wcześniej), a sam dział odpowiedzialny za gry wideo wygenerował 51,7 miliardów jenów przychodu (około 280 milionów funtów) i zysk 12,7 miliardów jenów (około 68 milionów funtów). Krótko pisząc, źle nie jest.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - 5 mln egzemplarzy w sklepach - ilustracja #3

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukazało się na konsolach PlayStation 4, Xbox One PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach PC 1 września bieżącego roku. O produkcji było głośno przed premierą nie tylko ze względu na to, że jest to kolejna odsłona jednej z najbardziej uznanych serii gier, ale także z powodu problemów pomiędzy firmą Konami, a słynnym deweloperem Hideo Kojimą. Koniec końców doszło do tego, że „ojciec” cyklu i wieloletni pracownik japońskiego giganta wkrótce pożegna się ze swoim pracodawcą. Jego umowa obowiązuje bowiem do końca grudnia bieżącego roku, aczkolwiek do rozstania doszło ponoć w tym miesiącu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach