Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2016, 15:13

autor: Draug

Wieści ze świata (Dishonored 2, Fallout 4, Dead Island 2, Pokemon Sun/Moon) 22/11/2016

Dziś piszemy o wersji beta patcha 1.2 do Dishonored 2 na PC, statusie gier Fallout 4 VR i Dead Island 2 (wciąż w produkcji), ujawnieniu mobilnej odsłony serii Dead Island oraz o świetnej sprzedaży Pokemon Sun i Moon w Japonii. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dishonored 2 – patch 1.2 w wersji beta na Steamie

Studio Arkane wypuściło wersję beta kolejnego patcha (1.2) do Dishonored 2 w wersji PC, którego celem jest przede wszystkim zwiększenie wydajności gry. Między innymi poprawiono optymalizację, zmodyfikowano automatyczne dostosowywanie ustawień graficznych, rozbudowano opcje konfiguracji, ograniczono liczbę klatek na sekundę do 120 (by zapobiec problemom z fizyką). Zajęto się też problemami z obsługą myszki, przełączaniem się między grą a systemem oraz dziesiątkami innych niedoróbek. Pełną listę zmian – wraz z instrukcją, jak dołączyć do beta testów aktualizacji – znajdziecie tutaj. Ponadto deweloper zaleca posiadaczom kart grafiki z rodziny GeForce instalację sterowników w najnowszej wersji 375.95, jako że poprzednie edycje wywoływały błędy w Dishonored 2. Możecie je pobrać stąd.

Fallout 4 – wersja VR nadal powstaje

Todd Howard w wywiadzie dla serwisu Glixel potwierdził, że wydanie VR gry Fallout 4, które zostało zapowiedziane w czerwcu, nadal jest w produkcji. Niestety, szef Bethesda Game Studios nie zdradził nowych informacji o tym projekcie – nie wiemy więc, jak będzie dystrybuowany (czy posiadacze „podstawki” otrzymają go za darmo), czy obsłuży inne gogle niż tylko HTC Vive i czy jego premiera nadal jest przewidziana na pierwszą połowę 2017 roku.

Powstaje mobilne Dead Island. Dead Island 2 wciąż w produkcji

W najnowszym numerze magazynu MCV opublikowano artykuł o firmie Deep Silver (str. 16-17). W wywiadzie Klemens Kundratitz, prezes Koch Media (właściciela Deep Silver) zdradził, że marka Dead Island jest bardzo ważna dla obu spółek, a wyrazem tego znaczenia ma być reprezentująca ją gra mobilna, która właśnie powstaje. Niestety, nie dowiedzieliśmy się niczego więcej o tej pozycji – nie znamy jej gatunku, docelowych systemów, dewelopera etc. W tym samym artykule pojawiło się również zapewnienie, że Dead Island 2 nadal jest w produkcji i „fantastycznie się rozwija” w studiu Sumo Digital.

Pokemon Sun/Moon – sprzedano 1,9 mln sztuk w Japonii w 3 dni

Jak donosi serwis Gematsu (podając za Famitsu), w ciągu trzech dni po premierze gry Pokemon Sun i Pokemon Moon rozeszły się w samej Japonii w liczbie 1,9 miliona egzemplarzy. Wartość ta uwzględnia sprzedaż fizyczną (wliczając w to zestaw Double Pack), ale nie bierze pod uwagę dystrybucji cyfrowej. Co więcej, wraz z debiutem wspomnianych tytułów kilkukrotnie wzrosła sprzedaż konsol z rodziny Nintendo 3DS (z 30 tys. w okresie 7–13 listopada do 114 tys. w okresie 14–20 listopada).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: