Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4SwitchXONEPC
Okładka Even the Ocean (PS4)

Even the Ocean

Dwuwymiarowa platformówka stworzona przez studio Analgesic Productions, czyli autorów RPG-a Anodyne. Even the Ocean opowiada historię kobiety o imieniu Aliph, która wykonuje nisko płatną pracę w jednej z elektrowni zlokalizowanych w futurystycznym mieście Whiteforge.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | elementy przygodowe | indie | side-scroll

Okładka Even the Ocean (PS4)

data premiery gry:

16lis2016

PC

19sie2020

PS4 XONE Switch

Even the Ocean to dwuwymiarowa platformówka. Grę opracowało studio Analgesic Productions, czyli autorzy RPG-a Anodyne.

Fabuła

Poznajemy historię kobiety imieniem Aliph, która wykonuje niskopłatną pracę w jednej z elektrowni zlokalizowanych w futurystycznym mieście Whiteforge. Pewnego dnia, podczas sprawdzania instalacji elektrycznej, bohaterka staje się częścią wydarzeń, które wywracają jej życie do góry nogami. Aliph zyskuje przedziwne moce i zostanie zatrudniona przez burmistrza do walki z nieznanymi najeźdźcami.

Produkcja kładzie duży nacisk na fabułę. Scenariusz porusza poważne tematy, a podczas przygód otrzymujemy wiele okazji do rozmów z postaciami niezależnymi. Jednocześnie dla osób, które interesuje jedynie rozgrywka, przygotowano tryb z mocno okrojoną historią.

Mechanika

Even the Ocean to klasycznie zrealizowana dwuwymiarowa platformówka, więc zabawę spędzamy na eksplorowaniu map, omijaniu przeszkód, walce z wrogami i rozwiązaniu zagadek. Jednocześnie do tych tradycyjnych dla tego gatunku mechanizmów autorzy dorzucili kilka świeżych rozwiązań. Nasza bohaterka dysponuje specjalnym wskaźnikiem przedstawiającym balans dobrej i złej energii. Gracz ma możliwość wykorzystywania tych mocy m.in. do zmiany prędkości biegu czy dystansu skoków, ale musi to robić tak, aby nie doprowadzić do całkowitego zapełnienia paska przez jeden typ energii, bo fatalne kończy się to dla protagonistki. Dlatego należy odpowiednio wyważyć korzyści ze zwiększania możliwości fizycznych Aliph i ryzyko jej śmierci.

Ponadto bohaterka posiada tarczę, za pomocą której może odbijać pociski oraz kreatywnie wykorzystywać różne elementy otoczenia. Przykładowo, skierowanie jej w dół, gdy staniemy na gejzerze, sprawia, że strumień gorącej wody wyrzuca bohaterkę wysoko w górę.

Gra oferuje także dużą swobodę eksploracji. Poziomy mają częściowo otwartą strukturę, a pomiędzy nimi podróżujemy dzięki mapie świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Even the Ocean

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Even the Ocean

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows Vista
  • Zalecane: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 610M lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7
Even the Ocean - platformówka autorów Anodyne zadebiutuje 16 listopada
Even the Ocean - platformówka autorów Anodyne zadebiutuje 16 listopada

wiadomość11 listopada 2016

Autorzy RPG-a Anodyne, czyli ludzie z zespołu Analgesic Productions, wypuścili nowy zwiastun projektu Even the Ocean, czyli dwuwymiarowej platformówki z kilkoma nietypowymi mechanizmami rozgrywki. Poinformowali także, że premiera gry nastąpi w przyszłym tygodniu.

PC
PS4
XONE
Switch