Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2016, 16:40

autor: Draug

Blizzard tworzy nową grę akcji FPP na silniku Overwatch?

Jak sugerują nowe oferty pracy na stronie Blizzard Entertainment, firma pracuje nad kolejną grą akcji z widokiem FPP. Ewentualnie chodzi o projekt związany w jakiś sposób z Overwatch.

Jak zauważył jeden z użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF, firma Blizzard Entertainment umieściła nowe oferty zatrudnienia dla dwóch osób (tutaj i tutaj) w zakładce „Niezapowiedziane gry/projekty”. Ogłoszenia skierowane są do liderów zespołów mających za zadanie opracowywanie narzędzi deweloperskich. W obu przypadkach mowa jest o pracy z „pierwszoosobowym silnikiem”, a dodatkowym atutem u kandydatów ma być wcześniejszy udział w produkcji gier korzystających z widoku FPP albo innych tytułów stawiających na akcję. I na tym kończą się podane wprost sugestie odnośnie tego, o jakim projekcie jest tutaj mowa.

Pierwszy FPS w dorobku Blizzarda okazał się niebywałym sukcesem, więc firma idzie za ciosem? - Blizzard tworzy nową grę akcji FPP na silniku Overwatch? - wiadomość - 2016-11-22
Pierwszy FPS w dorobku Blizzarda okazał się niebywałym sukcesem, więc firma idzie za ciosem?

„Pierwszoosobowy silnik” kojarzy się jednoznacznie z grą Overwatch, ale najwyraźniej omawiane oferty pracy nie są nią związane – w innym wypadku ogłoszenia znalazłyby się raczej w zakładce „Overwatch”. Z drugiej strony trudno uwierzyć, by Blizzard tak szybko zabrał się za opracowywanie zupełnie nowej gry akcji FPP, zaledwie pół roku po premierze swojego pierwszego dzieła tego typu. Chyba że mielibyśmy do czynienia z produktem o zupełnie innym profilu, np. fabularną strzelanką w stylu Borderlands? A może twórcy po latach wreszcie znaleźli motywację, by wrócić do projektu StarCraft: Ghost i spróbować zaserwować go jeszcze raz, ale w odmienionej postaci (oryginalnie miał to być TPS)?

Zresztą tak naprawdę nie można całkowicie wykluczyć powiązania tych ofert pracy z Overwatch. Równie dobrze może chodzić o singleplayerowy moduł przygotowywany jako rozszerzenie owej gry albo osobną produkcję w tym samym uniwersum, a umieszczanie ofert pracy w osobnej kategorii ma tylko zmylić fanów. Czas pokaże, jakie plany w istocie snuje „Zamieć”.