Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONEPS4Switch
Okładka Siegecraft Commander (PS4)
OkładkaSiegecraft Commander (PS4)

Siegecraft Commander

Strategia bitewna zaprojektowana przez zespół Blowfish Studios, twórców Gunscape. W Siegecraft Commander trafiamy do krainy fantasy, o panowanie nad którą walczą Rycerze Freemoi oraz plemiona Jaszczuroludzi.

Strategiczne | fantasy | RTS | turowe | tower defense

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Siegecraft Commander Premiera

17sty2017

PC XONE PS4

19wrz2018

Switch

Siegecraft Commander to strategia bitewna. Grę opracował zespół Blowfish Studios, czyli autorzy m.in. Gunscape.

Fabuła

Gra przenosi nas do krainy fantasy, o którą walczą dwie frakcje – ludzkie wojska Rycerzy Freemoi oraz plemiona Jaszczuroludzi. Produkcja oferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, umożliwiającą pokierowanie obiema stronami konfliktu.

Mechanika

Gra Siegecraft Commander to strategia oferująca rozgrywkę zarówno w stylu RTS, jak i na sposób znany z turówek. W trybie solowym zabawa zawsze toczy się w czasie rzeczywistym. Natomiast w multiplayerze możemy wybrać między tą opcją, a rozgrywką turową. Mechanizmy potyczek zainspirowane zostały grami tower defense. Bitwy sprowadzają się do starć między dwiema stronami, z których każda zajmuje się budową własnej twierdzy. W jej obrębie konstruuje mury oraz wieże odpowiadające za przeprowadzanie ostrzału wrogich struktur i produkcję jednostek.

W czasie meczu powoli rozbudowujemy twierdzę, zajmując coraz większe połacie mapy i zbliżając nasze struktury do budowli przeciwnika. Jednocześnie należy pamiętać, że po zniszczeniu wieży zawalają się także inne połączone z nią budowle. Dlatego też dobrze wycelowany atak może zniszczyć dużą część systemu obronnego wroga. Sprawia to, że aby wygrać, zmuszeni jesteśmy do tworzenia skomplikowanych sieci defensywnych budowli, zdolnych przetrwać zburzenie części z nich.

Kampania fabularna została zaprojektowana tak, aby każdy poziom stanowił niemalże zagadkę logiczną, wymagającą wymyślenia bardzo konkretnych sposobów na pokonanie przeszkód przygotowanych przez autorów. Natomiast rozgrywki multiplayer mają bardziej swobodny charakter. W starciach wieloosobowych otrzymujemy możliwość wyboru kilku różnych trybów zabawy. Nie zabrakło także opcji potrenowania przeciwko botom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Siegecraft Commander

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Siegecraft Commander Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 4650 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP
PC
XONE
PS4
Switch