Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 05:45

autor: Ender

Fallout 4 – zapowiedziano nowe dodatki oraz obsługę okularów HTC Vive

Podczas konferencji Bethesdy, towarzyszącej rozpoczynającym się we wtorek targom E3, twórcy Fallouta 4 przedstawili kolejne trzy planowane rozszerzenia dla tytułu - Contraptions, Vault-Tec i Nuka World. Zapowiedzieli również, że w 2017 roku gra otrzyma wsparcie dla okularów wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

Fallout 4 trafił do sklepów w ubiegłym roku i do tej pory doczekał się kilku mniejszych i większych dodatków. Ostatni z nich, o którym wiedzieliśmy, zatytułowany Far Harbor, zadebiutował w połowie maja. Twórcy obiecywali jednak, że na tym się nie zatrzymają i w najbliższym czasie planują wprowadzać kolejne nowości do postapokaliptycznego świata produkcji. Na konferencji #BE3, towarzyszącej rozpoczynającym się we wtorek targom E3, przedstawili aż trzy nowe rozszerzenia, które pojawią się w nadchodzących miesiącach. Dwa pierwsze zawierać będą kolejne opcje craftingowe i budowlane oraz szereg nowych przedmiotów i gadżetów. Ostatni zaoferuje nam zupełnie nową historię i lokację.

Nowe rozszerzenia dla Fallouta 4

  1. Dodatek Contraptions, który ukaże się w przyszłym tygodniu, pozwoli nam spróbować sił w konstruowaniu wymyślnych urządzeń i pułapek. Gracze będą mogli pobawić się z nowymi skryptami i maszynami, takimi jak np. pasy transmisyjne.
  2. Vault-tec pojawi się pod koniec tego lipca i znacząco rozszerzy opcje budowlane, po raz pierwszy pozwalając nam na projektowanie własnej krypty. Gracze łączyć będą ze sobą gotowe elementy budowlane, a następnie wypełnią stworzone w ten sposób pomieszczenia różnego rodzaju urządzeniami niezbędnymi do przetrwania podopiecznych, których samodzielnie przekonamy do życia pod ziemią.
  3. Nuka World to fabularne DLC z datą premiery wyznaczoną na sierpień tego roku, które zabierze nas do dawnego parku rozrywki, stworzonego przed wojną przez producentów najsławniejszego postapokaliptycznego napoju. Szczegóły dotyczące długości i zawartości przygody nie są na razie znane.
Nowe dodatki ukażą się w przeciągu najbliższych miesięcy - Fallout 4 – zapowiedziano nowe dodatki oraz obsługę okularów HTC Vive - wiadomość - 2016-06-13
Nowe dodatki ukażą się w przeciągu najbliższych miesięcy

Kolejną ważną wiadomością dla fanów serii jest zapowiedź trybu VR i wsparcia dla okularów rzeczywistości wirtualnej HTC Vive, które ma pojawić się w przyszłym roku. Twórcy nie wspominają jednak dokładnie, czy będziemy mieli do czynienia z obszerną płatną łatką czy też z całkowicie nowym produktem. Biorąc pod uwagę możliwości Vive i jego kontrolerów, można spodziewać się, że w tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie nową, dedykowaną edycją tytułu, którą trzeba będzie nabyć oddzielnie. Demo Fallout 4 VR jest prezentowane na targach, więc wkrótce powinniśmy poznać pierwsze opinie na temat jego jakości.

Ostatnią nowinką związaną ze światem Fallouta była zapowiedź pecetowej edycji Fallout Shelter, która pojawi się w dystrybucji cyfrowej w lipcu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.