Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fallout 4 VR (PC)

Fallout 4 VR PC

Specjalna wersja gry Fallout 4, opracowana przez firmę Bethesda Softworks z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

RPG | FPP | science fiction | postapokalipsa | RPG akcji | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Fallout 4 VR (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12grudnia2017

12grudnia2017

Steam

Fallout 4 VR na platformę PC to specjalna wersja gry Fallout 4 z 2015 roku przeznaczona dla posiadaczy gogli rzeczywistości wirtualnej HTC Vive. Produkcja oferuje wszystko to, co znajduje się w podstawowym wydaniu oryginału, ale zmianom uległy systemy walki, rzemiosła i budowania, które przystosowano do realiów VR.

Fabuła

Fabuła Fallout 4 VR rozpoczyna się na przedmieściach amerykańskiego Bostonu, na kilka chwil przed tragicznym w skutkach wybuchem nuklearnym. Podczas krótkiego wstępu poznajemy rodzinę bohatera i kreujemy naszą postać (mężczyznę lub kobietę), dokonując zmian w wyglądzie zewnętrznym oraz przydzielamy punkty umiejętności. Chwilę później następuje wspomniany wybuch, po którym nasz protagonista trafia do przeciwatomowego schronu nr 111. Akcja właściwa zaczyna się 200 lat później, kiedy kontrolowana przez nas postać wychodzi ze schronu na powierzchnię i rozpoczyna walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym, postapokaliptycznym środowisku. Naszym głównym zadaniem jest odnalezienie pozostałych członków rodziny.

Mechanika

Akcję w Falloucie 4 VR w wersji na PC, obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a mechanika rozgrywki bazuje w znacznej mierze na rozwiązaniach znanych z Fallouta 3. W grze powracają m.in. tak charakterystyczne elementy serii, jak system atrybutów S.P.E.C.I.A.L. czy system celowania V.A.T.S., pozwalający na precyzyjne oddanie strzału w wybraną część ciała przeciwnika. W produkcji pojawia się także możliwość przygarnięcia psa lub połączenia sił z innymi postaciami, którym możemy wydawać proste polecenia. Celem nadrzędnym, jaki postawili sobie twórcy, stała się jednak absolutna swoboda, tak więc to od gracza zależy to, gdzie się uda i w jaki sposób jego poczynania wpłyną na rozwój fabuły.

W porównaniu do poprzednich odsłon serii wydatnie rozbudowano system rzemiosła, pozwalający m.in. na recykling elementów otoczenia i wykorzystanie ich do stworzenia zupełnie nowych przedmiotów, a nawet całych budynków, które pełnią rolę schronienia dla bohatera oraz innych ocalałych. W grze dostępnych jest kilkadziesiąt bazowych typów broni, z których każdą poddać możemy setkom unikalnych modyfikacji. W Fallout 4 VR powraca też w udoskonalonej formie znany fanom serii organizer o nazwie PipBoy, w którym oprócz całego centrum zarządzania znajdują się m.in. także proste gry – oczywiście o ile odnajdziemy na pustkowiach odpowiadające im dyski.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Fallout 4 VR na platformie PC bazuje na zmodyfikowanej wersji autorskiego silnika Bethesdy i prezentuje się lepiej niż poprzednia odsłona serii. Mimo szeregu zmian w mechanice oraz interfejsie gry (np. nowy, dość okrojony system dialogowy) autorom udało się w pewnym stopniu zachować unikatowy klimat serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Gry podobne do Fallout 4 VR

Wymagania wiekowe Fallout 4 VR

18+

Wymagania sprzętowe Fallout 4 VR

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4590 4x3.3 GHz / AMD FX 8350 4x4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-6700K 4x4 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 6x3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 / Radeon RX Vega 64 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Premiera i pierwsze opinie o Fallout 4 VR
Premiera i pierwsze opinie o Fallout 4 VR

wiadomość12 grudnia 2017

Firma Bethesda kontynuuje taktykę przenoszenia swoich największych hitów z ostatnich lat w wirtualną rzeczywistość. Tym razem padło na Fallouta 4. Produkcja wzbudza mieszane uczucia u użytkowników platformy Steam.

Wiemy, kiedy zadebiutują Doom VFR, Skyrim VR i Fallout 4 VR
Wiemy, kiedy zadebiutują Doom VFR, Skyrim VR i Fallout 4 VR

wiadomość23 sierpnia 2017

VR-owe wersje hitów z katalogu wydawniczego Bethesdy oficjalnie ujrzały światło dzienne na tegorocznych targach E3. Firma podzieliła się z graczami datami premier tych produkcji.

Fallout 4 VR ponownie zaprezentowany
Fallout 4 VR ponownie zaprezentowany

wiadomość12 czerwca 2017

Firma Bethesda Softworks po raz kolejny przedstawiła światu grę Fallout 4 VR - specjalną wersję znanej już produkcji, przeznaczoną dla gogli HTC Vive. Premiera powinna nastąpić w tym roku.

Wieści ze świata (Dark Souls III, CoD: Modern Warfare Remastered, Fallout 4, Sniper Elite 4, Killing Floor 2) 22/3/2017
Wieści ze świata (Dark Souls III, CoD: Modern Warfare Remastered, Fallout 4, Sniper Elite 4, Killing Floor 2) 22/3/2017

wiadomość22 marca 2017

Dziś piszemy o premierze dodatku Variety Map Pack do Call of Duty: Modern Warfare Remastered na PS4, zamiarze pokazania Fallout 4 VR na targach E3 2017 oraz o aktualizacjach z nową zawartością do gier Dark Souls III (1.11), Sniper Elite 4 (1.2) i Killing Floor 2 (The Descent Content Pack). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bethesda Game Studios - plany studia, Fallout Shelter z 75 mln graczy i informacje o Fallout 4 VR
Bethesda Game Studios - plany studia, Fallout Shelter z 75 mln graczy i informacje o Fallout 4 VR

wiadomość19 lutego 2017

Todd Howard, główna postać w Bethesda Game Studios, podzielił się kilkoma ciekawostkami. Potwierdził, że firma pracuje nad dwoma dużymi grami oraz jedną mobilną. Wyjawił, że Fallout Shelter ma 75 milionów graczy oraz zdradził garść informacji na temat Fallouta 4 VR.