Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2013, 14:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Destiny, Fables, Fallen Frontier, Halo 2) 13/2/13

Dziś piszemy m.in. o planowanej zapowiedzi gry Destiny, dalszych pracach nad przygodówką Fables, anulowanej zręcznościówce Fallen Frontier, a także przedłużeniu wsparcia dla trybu multiplayer w pecetowej wersji Halo 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Trine 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Trine 2. Dzieło studia Frozenbyte możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 3,24 euro (ok. 14 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

W ofercie tygodnia serwisu cyfrowej dystrybucji Uplay znalazła się gra Prince of Persia: Zapomniane Piaski. Dzieło studia Ubisoft Montreal jest obecnie dostępne 66% taniej niż zwykle i można je nabyć za 18,67 złotych. Na karcie produktu nie zostało uściślone, kiedy dokładnie promocja zostanie zakończona.

Destiny

Studio Bungie ogłosiło za pośrednictwem nowo otwartej strony na Facebooku, że 17 lutego dojdzie do oficjalnej zapowiedzi gry Destiny. Jest to pierwsza część nowego cyklu twórców Halo, który jest szykowany na potężną markę liczącą sobie przynajmniej cztery odsłony. Otwarto również oficjalne forum dyskusyjne dotyczące gry.

Destiny - Wieści ze świata (Destiny, Fables, Fallen Frontier, Halo 2) 13/2/13 - wiadomość - 2013-02-13
Destiny

Guild Wars

Ruszyła pierwsza edycja Cyfrowego Giermaszu w serwisie cyfrowej dystrybucji cdp.pl. Tym razem o 75% zostały obniżone ceny gry Guild Wars wraz z dodatkami. Podstawową wersję produkcji ArenaNet oraz dodatki Guild Wars: Factions i Guild Wars: Nightfall można nabyć za 9,99 złotych, podczas gdy rozszerzenie Guild Wars: Eye of the North jest dostępne za 4,99 złotych. Promocja zakończy się 17 lutego o godzinie 23:00 lub w momencie wyczerpania zapasów.

Fables

Dan Connors, prezes i współzałożyciel studia Telltale Games (The Walking Dead), wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu IGN na temat gry Fables, którą zapowiedziano po raz pierwszy dwa lata temu. Okazuje się, że tytuł nadal znajduje się w produkcji, ale zadebiutuje na rynku pod inną nazwą. Na jakiekolwiek szczegóły w tej sprawie musimy jednak poczekać. Przypomnijmy, że Fables ma być przygodówką bazującą na licencji serii komiksowej o tym samym tytule, stworzonej przez scenarzystę Billa Willinghama.

Fallen Frontier

Studio Moonshot Games anulowało prace nad grą Fallen Frontier, by skupić się na produkcji składankowej produkcji Third Eye Crime, tworzonej z myślą o urządzeniach korzystających z systemu operacyjnego iOS. Fallen Frontier miał być dynamiczną zręcznościówką osadzoną w świecie odległej przyszłości. Wiadomość o anulowaniu projektu jest warta wzmianki tym bardziej, że w skład zespołu Moonshot Games wchodzą byli pracownicy studia Bungie (seria Halo).

Fallen Frontier - Wieści ze świata (Destiny, Fables, Fallen Frontier, Halo 2) 13/2/13 - wiadomość - 2013-02-13
Fallen Frontier

PlayStation Vita

Firma Sony Computer Entertainment zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym nowy model konsoli przenośnej PlayStation Vita. W stosunku do obecnej wersji tej platformy sprzętowej można zauważyć obecność portów HDMI oraz USB. Nie oznacza to oczywiście, że firma Sony zapowie w niedalekiej przyszłości nową PlayStation Vita. Reprezentant japońskiego koncernu póki co odmówił komentarza, zapytany o całą sprawę przez serwis GameSpot.

Halo 2

David Ellis ze studia 343 Industries ogłosił za pośrednictwem Twittera, że serwery pecetowej wersji gry Halo 2 zostaną wyłączone dopiero w czerwcu, a nie 15 lutego, jak zapowiadano do tej pory. Co ciekawe, Ellis nie wyklucza nawet „opcji dalszego wsparcia” trybu multiplayer w tej produkcji. Wszystko będzie zapewne zależało od popularności rozgrywek sieciowych w tej grze w najbliższych miesiącach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: