Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2014, 12:33

autor: luckie

Wieści ze świata (Civilization IV, The Last Guardian, Mario Maker) 6/6/14

Dziś piszemy m.in. o zmianach w multiplayerze Civilization IV, plotkach na temat premiery The Last Guardian oraz niezapowiedzianym projekcie Mario Maker. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (koniec o 19:00 w piątek):

 1. Trials Fusion – obniżka 25% – 14,99 euro (ok. 62 zł), WWW

Oferty weekendowe (koniec o 19:00 w poniedziałek)

 1. Weekend z Stardock – do 75% zniżki na wszystkie tytuły od Stardock, WWW
 2. Magic 2014: Duels of the Planeswalkers – obniżka 75% – 4,74 euro (ok. 20 zł), WWWza darmo przez weekend

Oferty tygodniowe (koniec o 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 34 tytułów, WWW

Loadout

Zwariowana strzelanka sieciowa Loadout wkrótce trafi na PlayStation 4. Gra studia Edge of Reality, oparta na modelu free-to-play z mikropłatnościami, od stycznia przyciągnęła 3 miliony pecetowych graczy. Po konsolowej premierze, Loadout będzie się dało bezpłatnie pobrać z PlayStation Store. Tytuł wyróżnia komiksowa grafika, szybkie tempo rozgrywki, niezwykle krwawe starcia oraz miliony możliwych kombinacji broni.

CCP

Studio CCP (twórcy EVE Online oraz skasowanego MMO World of Darkness) zwolni w najbliższym czasie 49 pracowników. Tak drastyczna restrukturyzacja jest wynikiem nowej strategii firmy, która zakłada większe skupienie się na marce EVE. Z tego też powodu nie musimy się obawiać o przyszłość takich tytułów, jak EVE Online, EVE: Valkyrie, DUST 514 czy Project Legion.

Sid Meier's Civilization IV

Na Steamie dostępny jest patch do Civilization IV, który zastępuje nieistniejące już GameSpy usługą Steamworks. Dzięki temu zabiegowi, gracze mogą dalej bez przeszkód bawić się w trybie multiplayer w niemal niezmienionej formie – zniknęła jedynie jedynie opcja Direct IP. Nic też nie grozi zapisanom stanom gry. W przypadku cyfrowej wersji gry aktualizacja zostanie pobrana automatycznie. Posiadacze wydania pudełkowego powinni napisać do działu obsługi klienta firmy 2K z prośbą o otrzymanie wspomnianej łatki. Wydawca planuje przywrócić rozgrywkę sieciową również w innych grach pecetowych: Borderlands (latem 2014 roku) oraz Civilization III.

The Last Guardian

Sklep Amazon.com zamieścił w swojej ofercie zaginioną grę The Last Guardian. W karcie produktu podano tytuł ma zadebiutować w tym roku. Co więcej, jedyna dostępna wersja to ta na konsolę PlayStation 3. Trudno powiedzieć, czy Amazon naprawdę wie coś więcej, czy jest to ślepy strzał. The Last Guardian rozbudził spore oczekiwania na targach E3 2009, ale od tego czasu informacje na temat gry były raczej skąpe. Twórcy co prawda zapewniali, że prace wciąż trwają, ale wielu gracze straciło nadzieje, że tytuł kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Mario Maker

Czym jest Mario Maker? (źródło: Nintendo Enthusiast)
Czym jest Mario Maker? (źródło: Nintendo Enthusiast)

Serwis Nintendo Enthusiast opublikował zdjęcie, na którym widać kilka stanowisk konsoli 3DS oraz plakat z nieznaną dotąd produkcją, zatytułowaną Maro Maker. Fotografia rzekomo pochodzi z piętra firmy Nintendo przygotowanego na tegoroczne E3. Możliwe, że Mario Maker okaże się 8-bitowym edytorem poziomów, czymś w stylu Little Big Planet.

Square Enix

Twórcy Remember Me, paryskie studio Dontnod Entertainment, pracują nad nową grą w katalogu wydawniczym firmy Square Enix. Nie zdradzają oni jednak żadnych konkretów na temat nadchodzącej produkcji, poza tym, że będzie to „inne spojrzenie na tradycjyjne gry skupione na fabule”. Możliwe, że usłyszymy coś więcej podczas targów E3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Train Fever
 2. Borderlands: The Pre-Sequel!
 3. Dead Rising 3
 4. Wiedźmin 3: Dziki Gon
 5. Battlefield Hardline
 6. Tour De France 2014
 7. Tetris Ultimate

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Vanishing of Ethan Carter Welcome to Red Creek Valley
 2. Battlefield Hardline Into the Jungle
 3. Wiedźmin 3: Dziki Gon E3 2014 Trailer
 4. Dead Rising 3 E3 2014 - zwiastun wersji PC
 5. Borderlands: The Pre-Sequel! Moon Dance trailer
 6. Tour De France 2014 trailer
 7. War, the Game trailer
 8. Dark Souls II The Lost Crowns DLC - trailer
 9. World of Warships E3 2014 - trailer
 10. Defiance free to play
 11. Danganronpa 2: Goodbye Despair trailer
 12. Tetris Ultimate battle mode gameplay
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.