Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2013, 14:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (The Last Guardian, LEGO Minifigures Online) 5/11/13

Dziś piszemy m.in. o zamkniętych beta testach LEGO Minifigures Online, postępach w procesie produkcji gry The Last Guardian, zapowiedziach nowych tytułów na PlayStation 4, a także o zarejestrowanie znaku towarowego Cloudless przez studio Insomniac Games. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Guacamelee

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Guacamelee w wersji Gold Edition. Dzieło zespołu DrinkBox Studios możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 6,99 euro (ok. 29 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

The Last Guardian

Allan Becker (szef zespołu Japan Studio) powiedział serwisowi Kotaku, że produkcja gry The Last Guardian idzie we właściwym kierunku. Becker przyznaje, że miał nieco inne spojrzenie na pewne elementy tego tytułu niż Fumito Ueda, który ostatnio opuścił Japan Studio. Być może różnice zdań pomiędzy tymi twórcami wpływały negatywnie na deweloping długo oczekiwanej gry. Jednocześnie słowa Beckera dają nadzieję na to, że może jednak The Last Guardian w końcu ukaże się na rynku.

The Last Guardian - Wieści ze świata (The Last Guardian, LEGO Minifigures Online) 5/11/13 - wiadomość - 2013-11-05
The Last Guardian

Insomniac Games

Studio Insomniac Games złożyło wniosek o zarejestrowaniu znaku towarowego Cloudless. Został on opisany jako „interaktywne oprogramowanie gier wideo”, więc można się domyślać, że jest to tytuł kolejnej produkcji tego dewelopera. Jak dotąd nic nie zostało jednak potwierdzone. Studio Insomniac Games jest odpowiedzialne m.in. za serie Spyro the Dragon, Ratchet & Clank, Resistance, czy mniej udaną strzelaninę Fuse.

PlayStation 4

Znany dziennikarz branżowy Geoff Keighley napisał na Twitterze, że 15 listopada o godzinie 5:00 odbędzie się specjalna impreza z okazji amerykańskiej premiery PlayStation 4, na której ujawnione zostaną nowe gry na tę konsolę. Ma to jeszcze bardziej podkręcić zainteresowanie platformą sprzętową firmy Sony, która na europejskim rynku zadebiutuje 29 listopada bieżącego roku. Niestety nie wiadomo, jakie tytuły zostaną zaprezentowane 15 listopada.

LEGO Minifigures Online

Na oficjalnej stronie internetowej gry LEGO Minifigures Online rozpoczęto przyjmowanie zapisów na zamknięte beta testy tej produkcji MMO. Początkowo zaproszenia otrzyma tylko niewielka część chętnych, ale z czasem ta liczba będzie się powiększać. Celem studia FunCom jest wydanie pełnej wersji w 2014 roku, a nieco przed premierą rozpoczną się jeszcze otwarte beta testy, w których weźmie udział każdy zainteresowany.

LEGO Minifigures Online - Wieści ze świata (The Last Guardian, LEGO Minifigures Online) 5/11/13 - wiadomość - 2013-11-05
LEGO Minifigures Online

Codemasters

Studio Codemasters poszukuje testerów „super sekretnej, wczesnej wersji gry wyścigowej”. Chętni powinni zgłaszać się na adres e-mail podany pod tym linkiem, gdzie znajdziecie również wszelkie szczegóły na ten temat. W tej chwili nie wiadomo o jaki tytuł może chodzić, choć plotki mówią o kolejnej części serii GRID. W zgłoszeniu trzeba bowiem napisać krótki slogan charakteryzujący grę GRID 2.

Project Flare

Firma Square Enix pracuje nad nową architekturą serwerów do grania w chmurze (tzw. cloud gaming) o kodowej nazwie Project Flare. Pozwoli ona na łączenie wielu serwerów w jedną całość jako „wirtualny superkomputer” w celu segmentacji wielu procesów, co ostatecznie ma „zrewolucjonizować” działanie grania w chmurze. Project Flare ma wystartować w ciągu 2-3 lat.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Just Dance Kids 2
 2. Dark Souls II
 3. Call of Duty: Ghosts
 4. Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty
 5. Star Citizen
 6. War Thunder
 7. The Stomping Land
 8. Ben 10: Omniverse 2
 9. Battle Worlds: Kronos
 10. Forza Motorsport 5
 11. Dementium II
 12. Psychic Detective
 13. Urban Runner

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Thief – Stories from the City #1 – Basso’s Gamble (PL)
 2. Rainbow Moon – zwiastun wersji na PSV
 3. The Lost Titans – trailer
 4. Mario Party: Island Tour – trailer
 5. Contrast – dziennik dewelopera
 6. Killer Instinct – Orchid
 7. Yaiba: Ninja Gaiden Z – trailer - broń