Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2013, 13:48

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Logo Assassin's Creed: Rising Phoenix znalezione w „czwórce”

W grze Assassin’s Creed IV: Black Flag można odnaleźć logo Assassin's Creed: Rising Phoenix, którego pojawienie się Internecie pół roku temu wywołało niemałe zamieszanie. Czyżby Rising Phoenix miał się okazać podtytułem kolejnej odsłony cyklu?

Początkowo Ubisoft wyparł się powiązań z Assassin's Creed: Rising Phoenix - Logo Assassin's Creed: Rising Phoenix znalezione w „czwórce” - wiadomość - 2013-11-05
Początkowo Ubisoft wyparł się powiązań z Assassin's Creed: Rising Phoenix

Pamiętacie tajemnicze logo Assassin's Creed: Rising Phoenix, które wyciekło do sieci wiosną bieżącego roku? W tamtym czasie firma Ubisoft wyparła się jakichkolwiek powiązań z tytułem, więc temat zarzucono. Aż do teraz. Niedawno przedstawiciel iGo Gaming podzielił się ze światem ciekawym odkryciem, jakiego dokonał grając w Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Po ukończeniu szóstej sekwencji gry, zwiedzając siedzibę Abstergo Entertainment, w pomieszczeniach poziomu drugiego można natknąć się na umieszczone w rogu zdjęcie ze wspomnianym logiem Assassin's Creed: Rising Phoenix. Na opublikowanym przez iGo Gaming screenie wygląda to następująco:

Logo Assassin's Creed: Rising Phoenix w siedzibie Abstergo (źródło: iGo Gaming)
Logo Assassin's Creed: Rising Phoenix w siedzibie Abstergo (źródło: iGo Gaming)

O ile nie jest to zwykły easter egg, to Rising Phoenix faktycznie może okazać się kolejnym projektem Ubisoftu. Trudno jednak zgadnąć, czym dokładnie miałby on być. Niektórzy snują domysły o krótkometrażowym filmie pokroju Embers, inni o grze na konsolę przenośną PlayStation Vita (pewien hiszpański sklep nawet chwilowo umieścił grę w swojej ofercie). Niewykluczone też, że Rising Phoenix będzie swego rodzaju pomostem pomiędzy Black Flag a następną odsłoną cyklu.

W czerwcu szef firmy Ubisoft zdradził, że w produkcji znajdują się trzy gry z serii Assassin’s Creed. Jeśli pierwszą z nich była wydana w zeszłym tygodniu „czwórka”, a drugą zapowiedziana niedawno Assassin’s Creed: Liberation HD, to całkiem możliwe, że trzecim projektem jest właśnie Assassin's Creed: Rising Phoenix. Nie wiadomo jednak, czy miałaby to być kolejna duża odsłona cyklu, czy też spin-off na wzór Assassin’s Creed III: Liberation. Pewną wskazówkę co do przyszłości cyklu ma zawierać komiks Assassin’s Creed Brahman, osadzony w Indiach 1839 roku.

  1. Recenzja gry Assassin's Creed IV: Black Flag - piracki sandbox na szerokich wodach
  2. Assassin's Creed IV: Black Flag - opis przejścia
  3. Oficjalna strona gry Assassin's Creed IV: Black Flag