Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2013, 12:16

autor: luckie

Assassin’s Creed: Liberation HD trafi na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC

Firma Ubisoft zapowiedziała Assassin’s Creed: Liberation HD na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC. Pod względem fabularnym gra nie będzie się różnić od wydanego na PlayStation Vita Assassin’s Creed III: Liberation. Naturalnie, zmiany dotkną oprawy graficznej oraz niektórych elementów rozgrywki.

Wkrótce historię Aveline poznają również posiadacze tradycyjnych platform - Assassin’s Creed: Liberation HD trafi na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC - wiadomość - 2013-09-10
Wkrótce historię Aveline poznają również posiadacze tradycyjnych platform
Co zaoferuje Assassin’s Creed: Liberation HD?
  1. Przeniesienie historii z Assassin’s Creed III: Liberation na PC, X360 i PS3
  2. Poprawioną grafikę w stosunku do pierwowzoru na PSV
  3. Misje i poziomy usprawnione pod wpływem sugestii graczy

Assassin’s Creed III: Liberation, wydany przed rokiem na przenośną konsolę PlayStation Vita, trafi na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC. Merytoryczna zawartość produkcji nie ulegnie zmianie – Assassin’s Creed: Liberation HD ponownie zabierze graczy w okolice Nowego Orleanu, by opowiedzieć historię Aveline.

„HD” nie pojawiło się w tytule bez przyczyny. Gra zostanie odświeżona i dostosowana do wysokich rozdzielczości. Lokacje mają cechować się większą szczegółowością i zagęszczeniem obiektów, pojawią się nowe tekstury, zostanie wprowadzony dynamiczny cykl dnia i nocy, a grę upiększą efekty graficzne charakterystyczne dla dużej „trójki”. Na potrzeby konwersji, postaci oraz animacje ich twarzy zostaną wykonane na nowo.

Poza tym, studio Ubisoft zadba, by wersja HD uniknęła niektórych błędów obecnych w wydaniu na Vitę. Twórcy przeanalizowali recenzje oraz opinie fanów i na tej podstawie poprawili wiele misji. Gdy gracze narzekali, że dany poziom był zbyt trudny, nużący lub nielogiczny, przechodził on odpowiednie zmiany.

Na razie data premiery Assassin’s Creed: Liberation HD jest nieznana. Z wypowiedzi Momchila Gindyanova z Ubisoftu (zacytowanych przez serwis Polygon) wynika jednak, że większość prac nad tytułem została już ukończona lub ma się ku końcowi. Prawdobodobnie firma Ubisoft zadba o odstęp czasowy pomiędzy wydaniem Assassin’s Creed IV: Black Flag i odnowionego Liberation – wszak pojemność portfeli fanów ma swoje granice.

  1. Oficjalna strona serii Assassin’s Creed