Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 09:13

autor: Góral

Assassin’s Creed: Brahman - komiks ze wskazówkami dotyczącymi przyszłości serii

Autor nadchodzącego komiksu Assassin’s Creed: Brahman - Brenden Fletcher - ujawnił, że jego projekt zawierać będzie wskazówki dotyczące przyszłości serii. Akcja opowieści rozgrywać ma się w Indiach w 1839 roku. Czy zatem po Black Flag trafimy w tamte rejony?

Firma Ubisoft zapowiedziała kilka dni temu komiks Assassin’s Creed: Brahman, który ukaże się w Stanach Zjednoczonych jesienią bieżącego roku. Okazało się także, że projekt rzuci nieco światła na przyszłość serii i to, co może nastąpić po Assassin's Creed IV: Black Flag.

Assassin’s Creed: Brahman ukaże się jesienią.
Assassin’s Creed: Brahman ukaże się jesienią.

Informacje te wyjawił jeden z autorów komiksu, Brenden Fletcher, w rozmowie z przedstawicielem serwisu GameSpot. Stwierdził on, że:

„Zawarta historia jest znacząca i wypełniona wskazówkami dotyczącymi przyszłości (…) Nie mogę nic więcej powiedzieć, ale jeżeli bardzo ekscytujesz się serią gier Assassin's Creed i chcesz wiedzieć w jakim kierunku to wszystko zmierza, to mocne wskazówki odnajdziesz w komiksie Brahman.”

Akcja Assassin's Creed: Brahman rozgrywać ma się w roku 1839 w Indiach, w czasie pełnienia rządów przez Brytyjczyków. Komiks opowie o przygodach nowego zabójcy - Arbaaza Mira, który poszukuje potężnego, tajemniczego artefaktu. Bohater zostanie postawiony przed trudnymi wyborami, w których będzie zmuszony zdecydować czy podążyć za głosem serca, czy też wypełnić wolę Bractwa. Fragment graficznej noweli znajdziecie w tym miejscu. Przy okazji warto także rzucić okiem na inne pomysły dotyczące przyszłości serii.

Aktualnie firma Ubisoft pracuje nad grą Assassin's Creed IV: Black Flag. Tytuł zmierza na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, komputery PC i urządzenia nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One). My mieliśmy już okazję zobaczyć projekt w akcji, a nasze wrażenia z pokazu przeczytacie tutaj.