Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1PC
Okładka Psychic Detective (PS1)
OkładkaPsychic Detective (PS1)

Psychic Detective

Niekonwencjonalna, przygodowa gra detektywistyczna, zrealizowana w konwencji filmu interaktywnego. Wcielając się w rolę Erica Foxa, władającego potężnymi i bardzo przydatnymi umiejętnościami parapsychicznymi, staramy się rozwikłać zagadkę śmierci ojca tajemniczej tancerki Lainy.

Przygodowe | detektywistyczne | full motion video

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Psychic Detective Premiera

30lis1995

PC

1mar1996

PS1

Gry podobne do Psychic Detective

X-Files: The Game

Psychic Detective to niekonwencjonalna przygodowa gra detektywistyczna, zrealizowana w konwencji filmu interaktywnego. Wydana przez Electronic Arts produkcja porusza temat zdolności parapsychicznych i ich wykorzystania w celu rozwiązywania zagadek kryminalnych.

Fabuła

Akcja gry toczy się w San Francisco, gdzie w jednym z obskurnych klubów nocnych zarabia na życie nasz bohater – Eric Fox. Pewnej nocy spotyka on tajemniczą tancerkę Lainę, która uświadamia mu potęgę mocy, jaką został obdarzony. Dzięki temu spotkaniu Eric uczy się, jak wchodzić w umysł dowolnego człowieka – widzieć i słyszeć to, co on. Jak się okazuje, potrafi on również za jednym dotknięciem poznać historię dowolnego przedmiotu. Zaskoczony swoimi nowymi umiejętnościami, nasz protagonista – w zamian za sowite wynagrodzenie – godzi się pomóc tajemniczej kobiecie w rozwiązaniu sprawy śmierci jej ojca.

Mechanika

Ukazana w perspektywie pierwszoosobowej akcja składa się w znacznej mierze z sekwencji filmowych, nakręconych z udziałem aktorów. Podczas rozgrywki na ekranie pojawiają się ikony postaci i przedmiotów, z którymi nasz detektyw może wejść w interakcję. Dzięki temu poznajemy kolejne tropy napędzające fabułę i prowadzące nas do finałowej sceny, w której Eric musi zmierzyć się z przeciwnikiem w surrealistycznej grze planszowej. W zależności od dokonywanych podczas gry wyborów, odkrywamy tylko niektóre aspekty skomplikowanej historii – dlatego odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania możemy uzyskać jedynie przechodząc grę kilkakrotnie. Nie jest to zadanie żmudne zważywszy na to, że jedna sesja z grą trwa średnio 45 minut.

Scenariusz napisany przez Michaela Kaplana i wyreżyserowany przez laureata Emmy, Johna Sanborna, przeznaczony jest dla odbiorców dorosłych. Gra nie ustępuje brutalnością tak kultowym tytułom jak Phantasmagoria i podczas rozgrywki nierzadko oglądamy brutalne sceny gwałtu, morderstw czy tortur. Warto odnotować, iż Psychic Detective posiada też swój polski akcent. W rolę Lainy wcieliła się bowiem mieszkająca na stałe w USA polska aktorka, Beata Poźniak.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Wymagania wiekowe Psychic Detective: 18+

Psychic Detective Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486/DX 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • Karta grafiki 2 MB
  • 22 MB HDD
  • DOS
PC
PS1