Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2011, 13:48

Wieści ze świata (Deus Ex: Bunt Ludzkości, Assassin's Creed: Revelations, Bourne) 17/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o facebookowej promocji Buntu Ludzkości, nowych grach na Kinecta, filmie ze skasowanych przygód Jasona Bourne’a, ekipie pracujące nad AC: Revelations, a także wynikach finansowych NCsoft. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o facebookowej promocji Buntu Ludzkości, nowych grach na Kinecta, filmie ze skasowanych przygód Jasona Bourne’a, ekipie pracującej nad AC: Revelations, a także wynikach finansowych NCsoft. Zapraszamy do lektury.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Jeżeli jesteś fanem marki Deus Ex i posiadasz konto w serwisie Facebook, w każdej chwili możesz wziąć udział w specjalnej zabawie, za sprawą której gracze czekający na premierę Buntu Ludzkości (PC, X360, PS3) mogą odblokować dostęp do solidnej porcji ekskluzywnych, multimedialnych materiałów promocyjnych. Wystarczy, że zaangażujesz przyjaciół i wspólnymi siłami zwiększycie liczbę osób „Lubiących” facebookową stronę produkcji studia Eidos Montreal. Akcja potrwa do chwili premiery gry, zapowiadanej na drugą połowę sierpnia.

Wieści ze świata (Assassin's Creed: Revelations, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Bourne) 17/05/11 - ilustracja #1

Kinect

Podobno do końca tego roku na Kinecta wydane zostaną 52 produkcje. Jak ustalił serwis Eurogamer, co najmniej 10 z nich (i są to rzekomo same nowe marki) doczeka się oficjalnej zapowiedzi podczas czerwcowych targów E3. Podobno na imprezie nie zabraknie również kontynuacji Kinect Sports, Dance Central oraz ciągle tajemniczego Kinect Star Wars.

Bourne

W sieci opublikowane zostało nagranie prezentujące grę Treadstone – adaptację przygód Jasona Bourne’a, nad którą swego czasu pracowało studio Radical Entertainment (jeszcze gdy licencją dysponowała firma Vivendi). Zaprezentowano na nim fragment koncepcyjny, pokazujący najważniejsze aspekty mechaniki rozgrywki (produkcja miała docelowo kłaść nacisk na tryb wieloosobowy). Ostatecznie gra została skasowana, a prawa do marki przeszły w ręce Electronic Arts. W międzyczasie światło dzienne ujrzało The Bourne Conspiracy. Niedawno dowiedzieliśmy się, że pomysł stworzenia kolejnych growych przygód Bourne zarzuciło studio Starbreeze (najpewniej na rzecz ciągle tajemniczego wznowienia serii Syndicate).

Ruined

Gracze mogą już wziąć udział w walkach na arenach gry Ruined. Dzieło amerykańskiej oddziału niemieckiej firmy Bigpoint, znanej z hurtowego tworzenia produkcji na przeglądarki, weszło właśnie w fazę beta testów.

Assassin’s Creed: Revelations

Z informacji ujawnionych przez magazyn Game Informer wynika, że ponad dwustuosobowy zespół Ubisoft Montreal wspiera w produkcji przygodowej gry akcji Assassin’s Creed: Revelations jeszcze kilka innych oddziałów francuskiego wydawcy, w tym Ubisoft Annecy, Ubisoft Massive, Ubisoft Singapore, Ubisoft Quebec City i Ubisoft Bucharest. W efekcie deweloping Assassin's Creed: Revelations to jeden z największych projektów, jakie Ubisoft kiedykolwiek podjął. Gra ukaże się na rynku w listopadzie tego roku w wersji PC, X360 i PS3.

Darkspore

We wpisach w CV specjalistów pracujących nad pecetowym hack’n’slashem Darkspore (na rynku od 28 kwietnia) czytamy, że bardzo prawdopodobne jest przeniesie gry studia Maxis na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Firma EA dotąd nigdy oficjalnie nie potwierdziła portów na wymienione platformy sprzętowe, aczkolwiek producenci gry sugerowali, że w obliczu zainteresowania takowa możliwość jest brana pod uwagę.

NCsoft

Firma NCsoft – wydawca gier MMO Lineage, Lineage 2 i Aion – zanotowała w pierwszym kwartale 2011 roku zysk w wysokości 23,3 milionów funtów (o 30% niższy, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego), przy sprzedaży na poziomie 88 milionów funtów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Big Bass Arcade

Ikibago

Skydive: Proximity Flight

Catherine

Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games

Memento Mori 2

Panzer Command: Ostfront

Sega Rally Online Arcade

Dungeons & Dragons: Daggerdale

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Fireburst - trailer #2

Tom Clancy's Ghost Recon: Shadow Wars - trailer #1

L.A. Noire - reklama TV

MX vs. ATV: Alive - zwiastun na premierę

No More Heroes: Heroes Paradise - zwiastun na premierę

Star Wars: The Old Republic – Inkwizytor Sithów

Virtua Tennis 4 - trailer #4

Gramy w Dangerous Hunts 2011 Gramy!

Przed Seansem - Edycja Wieśniacka video magazyn

Wiedźmin 2 - rozwój postaci bez spoilerów! Gramy!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - świat wiedźmina

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - strach i pogarda

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - nadzieja

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - miłość i krew

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - jak zabić wiedźmina?

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - świat wiedźmina

Civilization World - gameplay #1

Red Faction: Armageddon - Breaking The Seal

Operation Flashpoint: Red River - Jose Soto

AQUA: Naval Warfare - gameplay #3

Pro Evolution Soccer 2012 - kulisy produkcji - główny koncept (PL)

Operation Flashpoint: Red River - kulisy produkcji #4 (PL)

Alice: Madness Returns - fabuła