Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2011, 12:15

autor: Soviet

Seria Creatures powróci w tym roku

Producenci Gameware oraz Fishing Cactus wraz z wydawcą - Bigben Interactive przygotowują restart popularnej przed laty serii Creatures.

Producenci Gameware oraz Fishing Cactus wraz z wydawcą - Bigben Interactive - przygotowują restart popularnej przed laty serii Creatures. Ostatnia jej odsłona trafiła na półki sklepowe w 2001 roku. Siedem lat później Electronic Arts wydało Spore, grę w założeniu podobną do tego, co wcześniej tworzyło Cyberlife. Licencja oryginału przeszła jednak w ręce francuzów z Bigben.

W Creatures naszym zadaniem było wyhodowanie i opieka nad stworzonym przez nas stworkiem. Potworki reprezentowały jedną z trzech ras i obdarzone były skomplikowaną oraz rozwijającą się sztuczną inteligencją. Musieliśmy uważać, by naszym podopiecznym nie działa się krzywda, by prawidłowo się rozwijały i unikały chorób. Zaawansowaną SI uzupełniał silnik fizyczny, realistycznie oddający zjawiska takie jak toczenie się, grawitację, tarcie, aerodynamikę oraz pęd. Nasi podopieczni zamieszkiwali kilka krain różniących się mikroklimatem. W późniejszych odsłonach serii mocniej zaakcentowano rywalizację poszczególnych ras, udostępniono także możliwość budowy własnych maszyn i innych konstrukcji.

Seria Creatures powróci w tym roku - ilustracja #1

Creatures 3

Twórcy Creatures 4 obiecują pełnymi garściami czerpać z wcześniejszych dokonań, by przygotować grę, przy której będą się bawić "zarówno nowi jak i powracający fani." Nie wiadomo dokładnie jakie elementy znajdą się w nowym tytule. Pewne jest, że pojawi się on na pecety oraz produkty firmy Apple: Mac, iPod, iPhone i iPad. Produkcja ta będzie udostępniana w formacie free-to-play, choć przygotowywane jest także płatne wydanie kolekcjonerskie.