Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2011, 12:10

autor: Sarge

L.A. Noire w amerykańskich sklepach

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych debiutuje L.A. Noire – długo oczekiwana produkcja studia Team Bondi. W piątek doczekamy się jej europejskiej premiery. W tym samym dniu gra pojawi się w Polsce.

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych debiutuje L.A. Noire – długo oczekiwana produkcja studia Team Bondi. W piątek doczekamy się jej europejskiej premiery. W tym samym dniu gra pojawi się w Polsce.

L.A. Noire w amerykańskich sklepach - ilustracja #1

Tytuł został przygotowany z myślą o PlayStation 3 oraz Xboksie 360, a nad jego tworzeniem stale czuwała firma Rockstar Games, znana z wydania takich hitów, jak Red Dead Redemption, czy serii Grand Theft Auto. Oficjalnym dystrybutorem L.A. Noire w naszym kraju jest firma Cenega.

Produkt możecie zamawiać przedpremierowo w Sklepie GRY-OnLine. Zakup zarówno edycji na PlayStation 3, jak i na Xboksa 360 wiąże się tam z wydatkiem rzędu 209.90 złotych. W Polsce gra sprzedawana jest w angielskiej wersji językowej. Pewnego rodzaju zachętą być może będzie dla was premierowy zwiastun i reklama telewizyjna, na których możecie podziwiać m.in. realistyczną mimikę twarzy postaci.

Gra dopiero ukazała się na rynku, a już zbiera znakomite recenzje w zagranicznych mediach. Według popularnego serwisu Metacritic, średnia ocen wersji na Xboksa 360 wynosi obecne 92 punkty na 100 możliwych (dane na podstawie 24 artykułów). Tylko oczko mniej otrzymała edycja na PlayStation 3, co nadal plasuje ją w czołówce najlepiej ocenianych produkcji tego roku.

L.A. Noire w amerykańskich sklepach - ilustracja #2

Posiadacze platformy Microsoftu od jakiegoś czasu wiedzą, że dzieło studia Team Bondi wypełnia trzy płyty DVD, przez co dwa razy w czasie rozgrywki konieczna jest zmiana nośnika. Dodatkowo, jak podaje serwis Just Push Start, jeśli użytkownik Xboksa 360 zechce zainstalować grę na dysku konsoli, zmuszony zostanie do zarezerwowania ok. 20 GB wolnego miejsca. Wszystko dlatego, że z każdej płyty kopiowane jest ok. 6.6 GB danych. W przypadku PlayStation 3 gra została zapisana na jednym nośniku Blu-ray.

W L.A. Noire przenosimy się do targanego korupcją Los Angeles roku 1947. Wcielając się w policyjnego detektywa Cole’a Phelpsa rozwiązujemy tajemniczą sprawę seryjnych morderstw w Mieście Aniołów. Wielokrotnie przychodzi nam zatem zbierać dowody, przesłuchiwać świadków i łączyć ze sobą zdobyte informacje. Całość składa się z serii kryminalnych wątków do rozwiązania i według twórców ma nam starczyć na ok. 25-30 godzin zabawy.