Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2011, 08:47

autor: Jiker

Rockstar o długości wątku fabularnego L.A. Noire

Firma Rockstar Games poinformowała, że ukończenie głównego wątku fabularnego przygodowej gry akcji L.A. Noire zajmie graczom od 25 do 30 godzin.

Firma Rockstar Games poinformowała, że ukończenie głównego wątku fabularnego przygodowej gry akcji L.A. Noire zajmie graczom od 25 do 30 godzin.

Rockstar o długości wątku fabularnego L.A. Noire - ilustracja #1

Przedstawiciele producenta zaznaczyli jednocześnie, że powyższy wynik nie uwzględnia czasu, który będziemy mogli przeznaczyć na zaliczanie misji pobocznych, rozwijających wątki bohaterów drugoplanowych, a także zadań wchodzących w skład DLC (zapowiedzianych w charakterze darmowych bonusów do specjalnych wersji gry zamawianych przedpremierowo).

Te ostatnie – konkretnie sprawy o takich nazwach, jak: The Naked City, The Badge Pursuit oraz A Slip of the Tongue – zgodnie z oczekiwaniami zostaną udostępnione niedługo po premierze za pośrednictwem Xbox Live i PlayStation Network w formie regularnego, płatnego dodatku DLC. Póki co, jest jednak zbyt wcześnie na szczegóły w rodzaju terminu premiery, czy też ceny.

Rockstar o długości wątku fabularnego L.A. Noire - ilustracja #2

Warto przy okazji zauważyć, że informacja o długości historii detektywa Cole’a Phelpsa została ujawniona podczas zamkniętej prezentacji L.A. Noire, zorganizowanej w ramach weekendowej imprezy PAX East. W jej trakcie zgromadzeni na sali dziennikarze otrzymali możliwość prześledzenia nieznanej dotąd misji The Red Lipstick Murder (zapis jej początkowego fragmentu znajdziecie na zamieszczonym niżej filmie).

Zajmowanie się tego typu sprawami będzie główną rolą gracza w L.A. Noire. W grze nacisk położony zostanie bowiem na prowadzenie śledztw – osoba wcielająca się w funkcjonariusza policji Los Angeles rozpocznie je od przybycia na miejsce zbrodni, po czym przystąpi do przeprowadzania wywiadu, poszukiwania dowodów, ich analizy, aż wreszcie przejdzie do łączenia poszlak w celu wykrycia sprawcy.

Co prawda, w produkcji nie zabraknie bardziej standardowych akcji – w tym pościgów i strzelanin – aczkolwiek stanowić one będą mniejszość zadań. W trakcie 25-, 30-godzinnej historii prześledzimy niemal całą karierę Cole’a Phelpsa. Dokonają tego konkretnie użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Do europejskiej premiery L.A. Noire dojdzie 20 maja. Produkcja zostanie u nas wydana przez firmę Cenega Poland w oryginalnej, angielskiej wersji językowej (w sugerowanej cenie 239,90 złotych).