Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2009, 10:30

autor: Maciej Śliwiński

Turniejowe Juwenalia w całej Polsce!

Zbliża się maj, czyli miesiąc w który studenci mają ostatnią szansę wyszaleć się przed czerwcową sesją podczas Juwenaliów organizowanych w różnych miastach Polski. Dla tych, którzy między imprezą, imprezą, imprezą i imprezą chcą zająć się czymś innym, zostaną przygotowane turnieje w gry komputerowe.

Zbliża się maj, czyli miesiąc, w którym studenci podczas Juwenaliów mają ostatnią szansę wyszaleć się przed czerwcową sesją. Dla tych, którzy między imprezą, imprezą, imprezą i imprezą chcą zająć się czymś innym, zostaną przygotowane turnieje w gry komputerowe.

Z ciekawą inicjatywą wyszedł serwis eSpmania i przygotował zestawienie właśnie takich turniejów dla studentów, które w maju odbędą się w całej Polsce. Jest w czym wybierać, a i nagrody wydają się być atrakcyjne.

Turniejowe Juwenalia w całej Polsce! - ilustracja #1

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie przygotuje pierwszą edycję LAN PARTY. Studenci wszystkich krakowskich uczelni będą mogli wziąć udział w turniejach Counter Strike 1.6 oraz Quake 3 Arena. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnej legitymacji studenckiej oraz wypełnienie specjalnego formularza. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie. Warto się pośpieszyć, bo nagrody są ciekawe – przykładowo w zawodach Quake 3 można wygrać wycieczkę do Wiednia. Zapisać można się tylko do 3 maja.

Kolejną edycję zawodów East Games United zorganizuje również Politechnika Białostocka. Na północy Polski oferta gier turniejowych będzie szersza niż w Krakowie. W dniach 30-31 maja studenci będą rywalizować między innymi na takich platformach, jak: WarCraft III, StarCraft, Need for Speed: Undercover, Counter-Strike 1.6 oraz Pro Evolution Soccer 2009. Więcej informacji na temat tego turnieju znajdziecie w tym miejscu.

Na brak emocji nie powinni narzekać również studenci z Olsztyna. Podczas organizowanej tam Kortowiady 2009 odbędzie się turniej Counter Strike 1.6. Mimo że szczegółów na razie brakuje, organizatorzy zapraszają na oficjalną stronę, gdzie już niedługo powinny się pojawić pierwsze informacje na temat imprezy.

Kolejny raz zawody dla grających studentów zorganizują również Gliwice. W dniach 8-9 maja 2009 na terenie Hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej zostanie rozegrany turniej w najbardziej klasyczne esportowe tytuły: Counter-Strike’a, Quake III Arena oraz StarCraft BroodWar. Co ciekawe, zawody organizowane w ramach BEST Information Technology Festival potrwają od godziny 18 do rana. Szczegóły imprezy są dostępne na stronie festiwalu.

Turniejowe Juwenalia w całej Polsce! - ilustracja #2

Szczególnie ciekawie zapowiadają się również Juwenalia we Wrocławiu. Na tamtejszym Uniwersytecie Ekonomicznym odbędzie się pierwsza edycja turnieju ekoLANIe z dość wysoką pulą nagród – 2,500 zł. Gracze rywalizować będą oczywiście w zawodach Counter Strike 1.6. Organizatorzy przewidzieli 16 miejsc dla drużyn, każda z nich będzie musiała opłacić wpisowe w wysokości 150 zł. Dodatkowe informacje znajdują się na największym polskim forum graczy Counter Strike oraz oficjalnej stronie turnieju.

Lista miast, które zorganizują ciekawe turnieje, może się jeszcze powiększyć. Redakcja serwisu eSpmania zachęca wszystkich do zgłaszania imprez z innych miast.