Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2009, 09:40

autor: Maciej Śliwiński

Pobierz soundtrack z Warhammer 40,000: Dawn of War II za darmo

Relic Entertainment przygotował sporą niespodziankę dla wszystkich fanów najnowszego dzieła tej firmy – gry Warhammer 40,000: Dawn of War II. Zupełnie za darmo udostępniono cały soundtrack.

Relic Entertainment przygotował sporą niespodziankę dla wszystkich fanów najnowszego dzieła tej firmy – gry Warhammer 40,000: Dawn of War II. Zupełnie za darmo udostępniono cały soundtrack z tego tytułu.

Pobierz soundtrack z Warhammer 40,000: Dawn of War II za darmo - ilustracja #1

Dwadzieścia świetnych, klimatycznych kawałków można zarówno odsłuchać za pomocą popularnego serwisu YouTube, jak również ściągnąć na dysk. Warto zaznaczyć, że wersja przygotowana do pobrania jest w bardzo wysokiej jakości – pliki mp3 zostały nagrane w jakości 320 kilobitów na sekundę. Relic udostępnił muzykę przy współpracy z platformą dystrybucji gier Steam. Album można pobrać pod tym adresem.

Muzyka do Warhammer 40,000: Dawn of War II została skomponowana przez Doyle’a W. Donehoo, przy współpracy z kierownikiem produkcji dźwiękowych w Relic - Jasonem Rossem. Wydanie OST było również możliwe dzięki kooperacji firmy z artystą Niobie Noobinsonem, kanadyjskim muzykiem związanym z zespołem Double Boomskees. Przygotowaniem tapety – okładki, zajęła się Noah Stacey, artystka, która współpracowała z Relic i THQ przy tworzeniu gry.

Jak wyjaśniają twórcy gry, udostępnienie soundtracka z Warhammer 40,000: Dawn of War II jest po prostu reakcją na zainteresowanie fanów. Sporo osób, które zagrały w grę, domagało się opublikowania samej muzyki. Doszło nawet do tego, że jeden z użytkowników oficjalnego forum Dawn of War II zamieścił na nim nagrane bezpośrednio podczas rozgrywki utwory.

Jednocześnie przygotowano również tapetę dla fanów gry, bezpośrednio nawiązującą do wydanego OST - każdy zainteresowany użytkownik może ją pobrać z tego miejsca.