Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2003, 08:43

autor: ComCo

TR: Angel of Darkness dopiero w lipcu; to będzie pierwsza część nowej trylogii!

Dla wszystkich fanów Lary mam dwie informacje: dobrą i złą. Zaczynając od tej gorszej - ogólnoświatowy debiut PeCetowej wersji Tomb Raider: The Angel of Darkness po raz kolejny został opóźniony na najbliższe tygodnie, zaś wciąż nie znana jest europejska data wydania edycji dedykowanej konsoli Sony PlayStation 2. A dobra wiadomość? Otóż okazało się, że omawiany tytuł będzie pierwszym z zupełnie nowej trylogii przygód Lary, której następne części powinny ukazać się na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat!

Dla wszystkich fanów Lary mam dwie informacje: dobrą i złą. Zaczynając od tej gorszej - ogólnoświatowy debiut PeCetowej wersji Tomb Raider: The Angel of Darkness po raz kolejny został przesunięty na najbliższe tygodnie, zaś wciąż nie znana jest europejska data wydania edycji dedykowanej konsoli Sony PlayStation 2. A dobra wiadomość? Otóż okazało się, że omawiany tytuł będzie pierwszym z zupełnie nowej trylogii przygód Lary, której następne części powinny ukazać się na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat!

Pełna wersja Angel of Darkness miała być powrotem do źródeł serii. Niestety, dla współzałożyciela firmy Core Design - Jeremy'ego Heath-Smitha ów powrót nie był do końca tym, co pierwotnie zaplanowano. W rozmowie z redaktorami serwisu Computer and Video Games Heath-Smith ujawnił, że w następnych tytułach do rozgrywki powrócą dinozaury. Co więcej, przyjdzie nam również odwiedzić, przez niektórych już dawno zapomniane, starożytne grobowce (dla przypomnienia - nowy Tomb Raider rozgrywa się na ulicach Paryża i Pragi). Autorzy dostali dużo sygnałów od graczy oczekujących powrotu w „stare klimaty” serii i mają nadzieję, że na nowo pokochają oni cały cykl.

W planach jest publikacja kolejnej gry po 12 miesiącach od premiery ostatniej, dzięki czemu nie trzeba będzie zbytnio modyfikować efektów audio-wizualnych i twórcy z zespołu Core Design skupią swoje wysiłki głównie na warstwie fabularnej programu.

„Mam nadzieję, że kolejna gra ukaże się przed czerwcem przyszłego roku” - powiedział Jeremy Heath-Smith, jednak dokładnej daty wydania jeszcze nie ujawniono. Przygotowane są za to: design lokacji, mnóstwo szkiców, a także... postać Lary :)

Teraz czekamy na kolejne doniesienia w tej sprawie... I PeCetową premierę Tomb Raider: The Angel of Darkness oczywiście!

Więcej informacji: