Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2006, 14:53

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript już oficjalnie

Akcja uświadamiania graczy o tworzeniu gry The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript przybrała ostatnio na sile. Dosłownie tydzień temu zaprezentowaliśmy Wam nowe screeny oraz trailer omawianej produkcji a dzisiaj przedstawiciele firm developerskich pracujących nad grą, Elektrogames, TOTM Studio, Kheops Studio i Mzone Studio, oficjalnie poinformowali o jej tworzeniu.

Akcja uświadamiania graczy o tworzeniu gry The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript przybrała ostatnio na sile. Dosłownie tydzień temu zaprezentowaliśmy Wam nowe screeny oraz trailer omawianej produkcji a dzisiaj przedstawiciele firm developerskich pracujących nad grą, Elektrogames, TOTM Studio, Kheops Studio i Mzone Studio, oficjalnie poinformowali o jej tworzeniu. Informacja została oczywiście okraszona porcją nowych screenów oraz datą premiery, wstępnie ustaloną na kwiecień tego roku.

The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript już oficjalnie - ilustracja #1

Kilka słów o fabule na początek. Valdo, ambitny czeladnik Francesco Melzi, ucznia Da Vinci, niespodziewanie zostaje zwolniony z praktyki, ku swojemu wielkiemu rozczarowaniu. Jednak w niedługim czasie otrzymuje list od tajemniczego patrona, w którym znajduje się polecenie odszukania jednego z zaginionych kodeksów wielkiego mistrza. Swoje kroki kieruje więc do ostatniej rezydencji Da Vinci, Manoir du Cloux w pobliżu Ambroise, gdzie podając się za ucznia Francesco Melzi, wyraża chęć zbadania znajdujących się tam wynalazków. Pod tą przykrywką, Valdo rozpoczyna badanie rezydencji. Na pierwszy ogień idzie sypialnia obecnej właścicielki posiadłości, kurtyzany Babou de la Bourdaisiere, pracownia Leonarda, przyległe tereny a nawet gołębnik. Podczas swoich poszukiwań Valdo natyka się na szereg ciekawych i intrygujących postaci. Oprócz wspomnianego już Babou, jest również Saturnin, podejrzanie wyglądający strażnik a nawet król Francji we własnej osobie! Co pewien czas Valdo napotyka również zagadki pozostawione przez wielkiego mistrza, których rozwiązanie jest gwarantem uruchomienia wynalazków Da Vinci. Podążając tropem geniusza młodzieniec nie jest świadom tajemnic, które odkryje ani zła czającego się w mroku.

The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript już oficjalnie - ilustracja #2

Przejdźmy teraz do rozgrywki, której tło poznaliśmy w powyższych akapitach. Świat The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript, poprzez stworzoną w nim atmosferę, klimatyczną ścieżkę dźwiękową oraz perfekcyjne odwzorowanie historycznych lokacji, gwarantuje "przepadnięcie" w nim na szereg długich godzin. Gracz wciela się oczywiście w postać młodego Valdo i sterując jego poczynaniami usiłuje rozwiązać napotykane zagadki. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż pomimo oparcia fabuły na faktach historycznych i szeregu przeprowadzanych badań, obfitująca w zwroty akcji rozgrywka jest dość złożona i nielinearna.

The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript już oficjalnie - ilustracja #3

Grę podzielono na 14 rozdziałów, które nieuchronnie zbliżają nas do rozwiązania Zagadki Wielkiego Mistrza. W każdym z rozdziałów znajdujemy wspomniane już zagadki, oparte w dużej części na dziełach Da Vinci, wymagające logicznego myślenia, dedukcji oraz, nie ukrywajmy, sporej wiedzy. Wszystkie nasze poczynania mają miejsce w skrupulatnie odwzorowanych lokacjach, pełnych reprodukcji dzieł mistrza, ozdób oraz garderoby zgodnych ze swoimi historycznymi pierwowzorami. Część "historyczna" otoczeń została przygotowana we współpracy z ekspertami, w tym zarządem Chateau du Clos Luce, dawniej znaną jako Manoir du Cloux. Ciekawostką jest umieszczenie swego rodzaju miernika Zła i Dobra - gra dostosowuje się do poczynań gracza, adaptując się do pozytywnych lub negatywnych wyborów dokonywanych przez niego. Dzięki takiemu rozwiązaniu The Secrets Of Da Vinci: The Forbidden Manuscript możemy zakończyć na cztery możliwe sposoby.