Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2009, 10:35

Test Drive Unlimited 2 coraz bardziej prawdopodobne?

Potencjalna kontynuacja Test Drive Unlimited wzbudza wiele emocji, a plotki na jej temat są jednymi z najczęściej komentowanych informacji na łamach światowych mediów branżowych. Ciągle brakuje nam jednak potwierdzenia rozpoczęcia jej produkcji. Być może dojdzie do tego poprzez weryfikację kolejnych nieoficjalnych wieści na temat drugiej odsłony dzieła Eden Studios.

Potencjalna kontynuacja Test Drive Unlimited wzbudza wiele emocji, a plotki na jej temat są jednymi z najczęściej komentowanych informacji na łamach światowych mediów branżowych. Ciągle brakuje nam jednak potwierdzenia rozpoczęcia jej produkcji, lecz od pewnego czasu jesteśmy już niemal pewni, że taki fakt nastąpił. Być może dojdzie do tego poprzez weryfikację kolejnych nieoficjalnych wieści na temat drugiej odsłony dzieła Eden Studios.

Zamieszczono je na łamach forum dyskusyjnego serwisu TDU Central, gdzie użytkownik o pseudonimie XEL wszedł w posiadanie informacji pochodzących od jednego z pracowników koncernu Atari, wydawcy TDU. Uzupełniają one wieści opublikowane przy okazji upublicznienia zrzutów ekranowych prezentujących podobno drugą odsłonę Unlimited.

Najważniejsza informacja dotyczy oczywiście wyścigów po bezdrożach, które mają zostać uzupełnione o dodatkowe eventy wzorowane na tych ulicznych z jedynki. Możemy więc założyć, że oprócz klasycznych pojedynków z pojazdami sterowanymi przez SI, przyjdzie nam wypełniać zadania typu „odbierz przesyłkę w punkcie A i zawieź ją do punktu B”, czy też „przetransportuj drogi wózek na drugą stronę mapy”. Offroadowe wypady zniesiemy najlepiej w samochodach przystosowanych do jazdy po nierównej nawierzchni, dlatego też autorzy wprowadzą do TDU 2 zestaw terenówek, wśród których znajdzie się m.in. Audi Q7.

W grze ma się ponadto znaleźć tryb rozgrywki wieloosobowej, umożliwiający zaproszenie do udziału w wyścigach naszych przyjaciół i przeprowadzenie czegoś na wzór turnieju, w którym każdy zawodnik podejmowałby walkę 1-na-1. Osoby nie walczące na trasie zasiadałaby w miejscach dla pasażerów i mogłyby obserwować rywalizację z wnętrza ścigających się pojazdów. Trzeba przyznać, że mogłaby to być całkiem ciekawa opcja zabawy, oferująca sporą dawkę imprezowych elementów (głośne dopingowanie kierowców podnosiłoby adrenalinę).

Test Drive Unlimited 2 ma się charakteryzować znacznie poprawioną oprawą graficzną. Natomiast opublikowane niedawno screenshoty ukazywały grafikę na dosyć przeciętnym poziomie, nieodbiegającym za bardzo od tego, co mogliśmy zaobserwować w jedynce. Możemy więc sądzić, że pochodziły one z bardzo wczesnej wersji gry lub też były jedynie zgrabnym oszustwem (o ile informacje pracownika Atari mają coś wspólnego z prawdą).

XEL donosi ponadto, że światowy debiut TDU 2 nastąpi najprawdopodobniej na przełomie 2009 i 2010 roku. Liczymy na to, że opublikowane przez niego wieści zmobilizują Atari do wypuszczenia oficjalnego oświadczenia potwierdzającego lub negującego owe fakty.

gry