Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2010, 08:56

autor: Adrian Werner

Spekulacje na temat przyszłych projektów Valve oraz Bungie

Mamy dla was nową porcję ciekawych plotek branżowych. Tym razem dotyczą one wsparcia firmy Valve dla konsoli PlayStation 3 oraz następnego projektu ekipy Bungie Software.

Mamy dla was nową porcję ciekawych plotek branżowych. Tym razem dotyczą one wsparcia firmy Valve dla konsoli PlayStation 3 oraz następnego projektu ekipy Bungie Software.

 

Spekulacje na temat przyszłych projektów Valve oraz Bungie - ilustracja #1

Team Fortress 2

 

Zacznijmy od Valve Software. Firma ta nie kryła się ze swoją niechęcią do PlayStation 3, narzekając na niepotrzebne zagmatwanie architektury tej konsoli. Jedyną grą studia wypuszczoną na PS3 był słabiutki port The Orange Box, za opracowanie którego notabene odpowiadało EA, a nie Valve. Ostatnio jednak coś się w tej firmie zmieniło. W wywiadzie dla serwisu CVG Chet Faliszek (odpowiedzialny w studiu za opracowywanie scenariuszy) stwierdził, że w przyszłości firma chce tworzyć gry na PlayStation 3, wpierw jednak musi zdobyć odpowiednie umiejętności i zgromadzić właściwy zespół. Wszystko to po to, by móc wypuścić produkt na odpowiednim poziomie.

Okazuje się, że nie były to słowa rzucone na wiatr i firma rozpoczęła werbunek ludzi z potrzebnym doświadczeniem. Jak donosi serwis PlayStation Life style twórcy Half-Life powiększyli ostatnio swoje szeregi o kilku specjalistów od architektury PlayStation. Przeglądając, umieszczone na serwisie Linked In, profile pracowników Valve uwagę zwracają trzej panowie, którzy wcześniej zatrudnieni byli w Naughty Dog. Alex Vlachos pracował m.in. przy Uncharted: Drake’s Fortune, Elan Ruskin maczał palce w serii Jak and Daxter, a Vitaliy Genkin pracował w Naughty Dog jako programista. Nie da się ukryć, że ludzie ci mają olbrzymie doświadczenie w tworzeniu gier na platformy Sony. Nie bez powodu seria Uncharted powszechnie uznawana jest za jeden z najbardziej imponujących przykładów mocy drzemiącej w PlayStation 3. Co prawda, nadchodzący Portal 2 ominie PS3, ale wszystko wskazuje na to, że kolejne projekty opracowywane już będą także na konsolę Sony.

 

Spekulacje na temat przyszłych projektów Valve oraz Bungie - ilustracja #2

Marathon

 

Krótko po premierze Halo 3 świat obiegła wiadomość, że będące własnością Microsoftu studio Bungie Software odzyskało wolność i na powrót stało się deweloperem niezależnym. Od tego czasu firma wypuściła Halo 3: ODST, a obecnie powoli kończy prace nad grą Halo: Reach, która ma być pożegnaniem Bungie z tą serią. Z tego powodu, od pewnego czasu wszyscy zadają sobie pytanie, czym będą następne projekty tego zespołu. Jak się okazuje, kilka dni temu studio zarejestrowało znak handlowy „Marathon”.

Przypomnijmy, że trylogia Marathon była pierwszym wielkim sukcesem ekipy Bungie Software i zatrudnieni tam ludzie wielokrotnie wspominali, że z chęcią powróciliby do tego cyklu. Oczywiście nie oznacza to, że kolejną grą studia będzie wskrzeszenie ich starego hitu, ale szanse na to zdecydowanie wzrosły.