Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 maja 2011, 09:48

autor: Hed

Sony ujawnia rekompensaty dla użytkowników PlayStation Network

Firma Sony ujawniła szczegóły obiecanego programu rekompensacyjnego dla użytkowników PlayStation Network, którzy nie mogli korzystać z usługi przez ponad 20 dni po ataku hakerów. Okazuje się, że wszyscy miłośnicy konsol PlayStation 3 i PSP będą mogli pobrać za darmo po dwie z kilku wskazanych gier, a także otrzymają bezpłatnie abonament PlayStation Plus na pewien okres czasu.

Firma Sony ujawniła szczegóły obiecanego programu rekompensacyjnego dla użytkowników PlayStation Network, którzy nie mogli korzystać z usługi przez ponad 20 dni po ataku hakerów. Okazuje się, że wszyscy miłośnicy konsol PlayStation 3 i PSP będą mogli pobrać za darmo po dwie z kilku wskazanych gier, a także otrzymają bezpłatnie abonament PlayStation Plus na pewien okres czasu.

Ofertę skierowaną do europejskich graczy możecie sprawdzić poniżej. Od razu trzeba zaznaczyć, że obecnie nie można jeszcze z niej korzystać, bo koncern wciąż pracuje nad uruchomieniem wszystkich elementów systemu PlayStation Network, w tym przede wszystkim PlayStation Store. Usługa jest przywracana do życia stopniowo, a pierwsza faza tego procesu zaczęła się kilka dni temu.

Program „Welcome Back” wydaje się całkiem niezły i składa się z dwóch zasadniczych elementów: darmowego abonamentu PlayStation Plus oraz darmowych gier. Posiadacze zarówno konsoli PS3, jak i PSP będą mogli wzbogacić swoją kolekcję o 4 produkcje.

Sony ujawnia rekompensaty dla użytkowników PlayStation Network - ilustracja #1

Program

Wszyscy istniejący użytkownicy PlayStation Network będą mogli wybrać następujące elementy z PlayStation Store:

 1. Dwie gry na PlayStation 3 z następującej listy: LittleBigPlanet, inFamous, Wipeout HD/Fury, Ratchet & Clank Future: Quest for Booty, Dead Nation.
 2. Dwie gry na PSP (dla osób posiadających odpowiednie konta) z następującej listy: LittleBigPlanet, ModNation Racers, Pursuit Force, Killzone Liberation.
 3. 30 dni abonamentu PlayStation Plus dla wszystkich osób.
 4. 60 dni abonamentu PlayStation Plus dla wszystkich obecnych subskrybentów usługi.
 5. 30 dni abonamentu Music Unlimited dla wszystkich obecnych subskrybentów (w rejonach, w których usługa jest dostępna).
 6. Dodatki dla fanów PlayStation Home (100 darmowych przedmiotów – szczegóły zostaną ujawnione w przyszłości).

Odpowiedzi na pytania

Firma Sony opublikowała też oficjalny FAQ na temat obecnego stanu usługi PlayStation Network i kilku palących kwestii (związanych z konkretnymi grami). Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że:

 1. W chwili obecnej działa zapisywanie się do usług PlayStation Network i Qriocity, rozgrywka online dla gier z PlayStation 3 i PSP, odtwarzanie i wypożyczanie filmów na konsoli, serwis Music Unlimited (dla aktualnych subskrybentów), dostęp do usług Mubi i Vidzone, system przyjaciół (lista przyjaciół, czat, porównywanie trofeów) oraz PlayStation Home. Część z tych usług jest oczywiście niedostępna w Polsce.
 2. W przypadku problemów ze zmianą hasła należy odwiedzić stronę pomocy (dostępną także w języku polskim), na której wyjaśniono cały proces. Koncern prosi o cierpliwość – szczególnie dotyczy to osób czekających na mail z potwierdzeniem potrzebnym do zmiany ustawień. Firma otrzymuje teraz bardzo dużo zapytań tego typu, więc czasem system działa wolno.
 3. PlayStation Store ominęły trzy standardowe środowe aktualizacje, ale nie oznacza to, że posiadacze konsoli stracą dostęp do planowanych produktów. Aby nadrobić zaległości firma zamierza bowiem publikować aktualizacje sklepu kilka razy w tygodniu, gdy tylko usługa zostanie w pełni przywrócona. Informacje na temat daty naprawienia sklepu i planowanych aktualizacji pojawią się na łamach PlayStation Blog.
 4. PlayStation Plus wznowi działalność od momentu, w którym skończono publikowanie aktualizacji, więc gracze nie stracą żadnej z zaplanowanej zawartości.
 5. Studio Sucker Punch rozważa możliwość przedłużenia bety inFamous 2, która rozpoczęła się przed awarią usługi. Więcej informacji na ten temat poznamy wkrótce.
 6. Studio Zipper zamierza zorganizować dodatkowe wydarzenia, aby zachęcić graczy do gry w SOCOM 4. Produkcja zawiera rozbudowany tryb multiplayer i niestety ucierpiała na awarii PlayStation Network.
 7. Z powyższego programu „Welcome Back” będzie można skorzystać już niedługo.
 8. Od dzisiaj PlayStation Blog powróci do publikowania informacji na temat gier. W ostatnich dniach strona skupiała się na przedstawianiu wieści o postępach w przywracaniu PlayStation Network.