Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 13:40

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Rozgrzewka przed E3 - finał

Trwa wielkie odliczanie do rozpoczęcia tegorocznej edycji Electronic Entertainment Expo. Tradycyjnie już okres poprzedzający najważniejszą imprezę branży obfituje w doniesienia o nowych grach oraz planach deweloperów i wydawców. W ramach cyklu Rozgrzewka przed E3 zaprezentowaliśmy tytuły, o których z pewnością przeczytacie w relacjach naszych wysłanników. Pora na krótkie podsumowanie.

Rozgrzewka przed E3 - finał - ilustracja #1

Ciekawostka: Polskie akcenty tegorocznej edycji Electronic Entertainment Expo

Targi E3 to znakomita okazja do wypromowania swoich produktów i marki. Polskie firmy związane z branżą gier wideo wiedzą o tym od dawna. W tym roku o względy odwiedzających hale Los Angeles Convention Center zabiegać będą m.in. City Interactive oraz Bloober Team. Na liście wystawców znalazła się także ambasada RP.

Przybędą, zobaczą, zrelacjonują

Wysłannicy serwisów gry-online.pl oraz tvgry.pl (czyli kwartet w składzie: UV Impaler, ElMundo, Lordareon i Del) są już w drodze do Miasta Aniołów, które w przyszłym tygodniu stanie się światową stolicą gier. Przez ostatnie dni staraliśmy się przygotować Was na to, co pokazane zostanie podczas tegorocznej edycji Electronic Entertainment Expo i o czym na pewno przeczytacie w relacjach z targów. W ankietach staraliśmy się też wysondować, które tytuły interesują Was najbardziej. Okazuje się, że są nimi: Assassin's Creed III, Dishonored, The Last of Us i Tomb Raider.

O tych grach NA PEWNO przeczytacie w relacjach wysłanników serwisu gry-online.pl na targi E3:

Rozgrzewka przed E3 - finał - ilustracja #2Crysis 3 (Crytek/Electronic Arts)

FIFA 13 (EA Canada/Electronic Arts)

Medal of Honor: Warfighter (Danger Close/Electronic Arts)

SimCity (Maxis/Electronic Arts)

Far Cry 3 (Ubisoft Studios/Ubisoft Entertainment)

Tomb Raider (Crysla Dynamics/Square-Enix)

Rozgrzewka przed E3 - finał - ilustracja #3Assassin's Creed III (Ubisoft Studios/Ubisoft Entertainment)

Hitman: Rozgrzeszenie (IO Interactive/Square-Enix)

Rayman Legends (Ubisoft Studios/Ubisoft Entertainment)

Sleeping Dogs (United Front Games/Square Enix)

Aliens: Colonial Marines (Gearbox Software/Sega)

XCOM: Enemy Unknown (Firaxis Games/2K Games)

Borderlands 2 (Gearbox Software/2K Games)

Rozgrzewka przed E3 - finał - ilustracja #4The Last of Us (Naughty Dog/Sony Computer Entertainment)

Resident Evil 6 (Capcom/Capcom)

DMC: Devil May Cry (Ninja Theory/Capcom)

Lost Planet 3 (Spark Unlimited/Capcom)

Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

The Elder Scrolls Online (ZeniMax Online/ZeniMax Media)

Rzecz jasna na tym nie koniec, bo nasi ludzie w Los Angeles postarają się zobaczyć i zaprezentować Wam wszystko, co ciekawego dziać się będzie podczas targów, a także bezpośrednio przed imprezą i po jej zakończeniu. Na nieprzespane noce i nawał pracy szykuje się także kilkunastoosobowy zespół redakcyjny odpowiedzialny za bieżące informacje, wpisy encyklopedyczne, galerie obrazków oraz filmiki wideo. Nie zapomnijcie też regularnie zaglądać na gameplay.pl, gdzie pojawi się sporo plotek, opinii i komentarzy związanych z E3. Jesteśmy więc zwarci i gotowi.

Rozgrzewka przed E3 - finał - ilustracja #5

Co jeszcze chcielibyśmy zobaczyć na tegorocznym Electronic Entertainment Expo?

 1. Konsole ósmej generacji – od kilku miesięcy wiadomo, że Nintendo pokaże w Los Angeles finalną wersję swojej nowej konsoli stacjonarnej. Jaka będzie odpowiedź konkurencji? Czy Microsoft i Sony spróbują odwrócić uwagę od Wii U zapowiadając Xboksa 720 lub PlayStation 4?
 2. Halo 4 – to praktycznie pewniak tegorocznej konferencji Microsoftu. Tworzona przez studio 343Industries gra zapowiadana jest jako ostatnia odsłona serii na konsoli Xbox 360. Ale czy ostatnia znaczy najlepsza?
 3. Dead Space 3 – wszystko wskazuje na to, że kontynuacja serii kosmicznych survival-horrorów oficjalnie zapowiedziana zostanie w trakcie konferencji koncernu Electronic Arts poprzedzającej rozpoczęcie targów E3. Wtedy też zapewne dowiemy się pierwszych konkretów na temat gry, nad którą najprawdopodobniej pracuje studio Visceral Games.
 4. Gears of War 4 – od wczoraj wiemy, że seria Gears of War doczeka się kontynuacji. Czy będzie to pierwsza część nowej trylogii i czy rzeczywiście stworzy ją polskie studio People Can Fly – odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w poniedziałek.
 5. God of War: Ascension – ile jeszcze razy Kratos będzie spuszczać łomot starożytnym, greckim bóstwom? Możemy być niemal pewni, że dzielny Spartiata po raz kolejny zawita do Los Angeles i pojawi się na prezentacji oferty koncernu Sony.
 6. Fallout 4 - deweloperzy z Bethesda Studios coś szykują i to może być jedna z większych niespodzianek podczas tegorocznego E3. Być może chodzi jedynie o nowe informacje dotyczące Dawnguard, czyli dodatku do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Prawdziwą sensacją byłaby jednak zapowiedź Fallout 4. Trzymajcie kciuki!
 7. Half-Life 3, Portal 3, Left 4 Dead 3, a może Steambox? - parafrazując słowa pewnego księdza można napisać, „kiedy Valve rezerwuje salę konferencyjną, to wiedz, że coś się dzieje”. Być może chodzi o pokaz technologii Big Screen albo nowych funkcji na platformie Steam, ale nikt by się nie obraził, gdyby Gabe Newell i spółka zapowiedzieli coś z wielkiej trójki - Half-Life 3, Portal 3 lub Left 4 Dead 3.
 8. Thief 4 – wiemy, że na liście wystawców tegorocznej edycji targów E3 brak jest studia Eidos Montreal, ale zawsze pozostaje nadzieja, że właściciel firmy – koncern Square-Enix wygospodaruje odrobinę miejsca na swoim stanowisku, by zaprezentować wyczekiwaną, czwartą odsłonę serii Thief. Zresztą, jeśli nie w tym roku, to kiedy?
 9. Star Wars 1313 – nowa gra w uniwersum Star Wars to akurat pewniak tegorocznych targów. Deweloperów z LucasArts obiecują, że w Los Angeles pokazane zostaną fragmenty oszałamiającej rozgrywki. Nasi wysłannicy ćwiczą już chwytanie żuchw spadających na podłogę.
 10. Infraworld – skasowany niegdyś projekt francuskiego studia Quantic Dream ma szansę na realizację. Wieść niesie, że nieukończoną grą twórców Heavy Rain poważnie zainteresowała się firma Sony Computer Entertainment. Bliższych szczegółów najprawdopodobniej dowiemy się w przyszłym tygodniu.
 11. Respawn Entertainment – tocząca się batalia sądowa pomiędzy byłymi szefami studia Infinity Ward a koncernem Activision z pewnością będzie tematem wielu rozmów w trakcie targów E3. Liczymy jednak, że Vince Zampella i Jason West zaskoczą wszystkich, ujawniając debiutancką produkcję swojego nowego studia – Respawn Entertainment.
 12. Bloober Team – na liście wystawców tegorocznego Electronic Entertainment Expo znalazło się studio Bloober Team. Deweloperzy z Krakowa zamierzają przedstawić w Los Angeles swój nowy projekt. Prawdopodobnie chodzi o grę adresowaną na kieszonkową konsolę PlayStation Vita. Spokojnie, niemal na pewno nie będzie to Music Master: Chopin 2.
Rozgrzewka przed E3 - finał - ilustracja #6

Rozgrzewka przed E3 - finał - ilustracja #7Zachęcamy do śledzenia doniesień z tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo w serwisie gry-online.pl. Zapewniamy, że ciekawych materiałów w atrakcyjnej formie nie zabraknie!

 1. Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I)
 2. Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. II)
 3. Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. III)
 4. Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. IV)
 5. Oficjalna strona internetowa targów E3
TWOIM ZDANIEM

Który z poniższych tytułów wzbudza u Ciebie największe zainteresowanie?

Crysis 3
4,9%
FIFA 13
2,5%
Medal of Honor: Warfighter
2,6%
SimCity
2,7%
Far Cry 3
3,1%
Tomb Raider
8,3%
Rayman Legends
0,6%
Assassin's Creed III
21,9%
Hitman: Rozgrzeszenie
5,2%
Sleeping Dogs
1,4%
Aliens: Colonial Marines
0,9%
XCOM: Enemy Unknown
1,4%
Borderlands 2
1,7%
The Last of Us
3,1%
Resident Evil 6
1,8%
DMC: Devil May Cry
0,4%
Lost Planet 3
0,1%
Dishonored
2,8%
The Elder Scrolls Online
2%
Halo 4
0,9%
Dead Space 3
1,4%
Gears of War 4
0,9%
God of War: Ascension
1,4%
Fallout 4
7,3%
Half-Life 3
11,5%
Portal 3
1,8%
Left 4 Dead 3
0,7%
Thief 4
1,6%
Star Wars 1313
4,2%
Infraworld
0,2%
gra studia Respawn Entertainment
0,3%
gra studia Bloober Team
0,2%
Zobacz inne ankiety