Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2012, 13:17

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. II)

Kontynuujemy cykl Rozgrzewka przed E3... Nasi wysłannicy powoli pakują już walizki i załatwiają ostatnie formalności przed wylotem do Los Angeles, a my prezentujemy kolejne gry, o których z pewnością przeczytacie w relacjach z targów.

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. II) - ilustracja #1

Far Cry 3

Ciekawostka...

Tegoroczna edycja Electronic Entertainment Expo będzie już 18. w historii tej imprezy. Po raz pierwszy targi odbyły się w 1995 roku, a zaprezentowano na nich takie gry jak: Battle Arena Toshinden, Ridge Racer, Panzer Dragoon oraz Virtua Fighter. Nie zawiedli także producenci sprzętu. Podczas pierwszego E3 koncerny Sony i Sega demonstrowały możliwości konsol PlayStation oraz Sega Satrurn, a przedstawiciele Nintendo zapowiedzieli nową platformę – Ultra 64, przemianowaną później na Nintendo 64.

Tropikalna wyspa gdzieś na środku oceanu, piaszczyste plaże, bujna roślinność i żar lejący się z nieba… - to nie oferta wakacyjna z katalogu biura turystycznego, ale sceneria Far Cry 3. Kontynuacja popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin oficjalnie zapowiedziana została podczas ubiegłorocznych targów E3, a w jej deweloping zaangażowane są należące do koncernu Ubisoft studia w Kanadzie (Ubisoft Montreal), Szwecji (Massive Entertainment), Wielkiej Brytanii (Ubisoft Reflections) oraz Chinach (Ubisoft Shanghai). Co wyszło z takiej międzynarodowej kooperacji, przekonamy się już niebawem.

Warto zaznaczyć, że impreza w Los Angeles będzie znakomitą okazją, by porównać technologie stojące za Far Cry 3 i Crysis 3. Silnik Dunia Engine swymi korzeniami sięga bowiem pierwszej generacji CryEngine (w 2004 roku Ubisoft wykupił od studia Crytek prawa do marki Far Cry i licencję na wykorzystanie Cry Engine – przyp. red.) i jesteśmy ciekawi, w jakim kierunku poszli programiści z Ubisoftu.

  1. Więcej o grze

Rayman Legends

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. II) - ilustracja #2

Po kilku średnio udanych odsłonach cykl Rayman powrócił w wielkim stylu wraz z ubiegłoroczną premierą gry Rayman Origins. Szefostwo koncernu Ubisoft nie kryje też, że ma dalsze plany związane z tą marką. Dokładnie chodzi o Rayman Legends (wcześniej projekt znany był jako Rayman Origins 2).

Dotychczasowe informacje na temat gry są bardzo skąpe i bazują głównie na prototypowym trailerze, który przypadkowo wyciekł do Internetu. Wiadomo jednak, że nad Rayman Legends pracuje twórca serii – Michel Ancel oraz zespół deweloperski studia Ubisoft Montpellier, co w zgodnej opinii fanów Raymana stanowi gwarancję sukcesu.

  1. Więcej o grze

Tomb Raider

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. II) - ilustracja #3

Po 15 latach przeszukiwania grobowców i kołysania biustem Lary Croft twórcy serii Tomb Raider powiedzieli „dosyć”. Zaanonsowana przed rokiem nowa odsłona marki ma być restartem cyklu. Według deklaracji deweloperów z Crystal Dynamics, zmieni się nie tylko wygląd głównej bohaterki, która po prostu odmłodnieje, ale także sposób narracji i prowadzenia rozgrywki. Będzie mroczniej, dojrzalej i ciekawiej...

Ekipa tworząca nowego Tomb Raidera obiecuje, że przyjedzie do Kalifornii z solidną porcją świeżych materiałów. Nasi wysłannicy mają nadzieję zobaczyć nie tylko zapowiedziany niedawno zwiastun, ale także demonstracyjną wersję gry.

  1. Więcej o grze

Hitman: Rozgrzeszenie

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. II) - ilustracja #4

Tegoroczne Electronic Entertainment Expo powoli urasta do miana targów sequeli i powrotów. Tak też jest w przypadku najnowszej gry duńskiego studia IO Interactive. Po sześciu latach przerwy gracze poznają dalsze perypetie Agenta 47, czyli bohatera serii Hitman.

Premiera Hitman: Rozgrzeszenie zapowiadana jest na listopad. Można więc oczekiwać, że deweloperzy pojawią się na E3 z niemal gotowym produktem. To pozwoli ocenić, w jakiej formie jest dziś słynny płatny zabójca i czy powrót z emerytury na pewno był dobrym pomysłem.

  1. Więcej o grze

Sleeping Dogs

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. II) - ilustracja #5

Gdzie jedni nie chcą ryzykować, tam inni upatrują świetny biznes... Tak przynajmniej wygląda historia Sleeping Dogs. Grę akcji tworzoną przez zespół deweloperski United Front Games pierwotnie wydać miał koncern Activision jako sequel serii True Trime. Ostatecznie Bobby Kotick i spółka wycofali się z projektu, a pałeczkę przejęła firma Square-Enix. Pozwoliła ona deweloperom dokończyć swe dzieło, zmieniając tytuł na Sleeping Dogs.

Zgodnie z deklaracjami wydawcy, Śpiące Psy trafią na półki sklepowe w sierpniu, a więc już naprawdę niedługo. Targi E3 pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście gra studia United Front może być konkurencją dla takich serii jak Grand Theft Auto lub Yakuza i czy koncern Activision nieopatrznie wyzbył się hitu.

  1. Więcej o grze

To tyle na dziś. Jutro kolejna porcja gier, których nie zabraknie w relacjach wysłanników serwisu gry-online.pl na Electronic Entertainment Expo 2012.

  1. Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I)
  2. Oficjalna strona internetowa targów E3
TWOIM ZDANIEM

Która z poniższych gier interesuje Cię najbardziej?

Tomb Raider
35,5%
Far Cry 3
26,5%
Hitman: Rozgrzeszenie
25,1%
Sleeping Dogs
8%
Rayman Legends
4,9%
Zobacz inne ankiety