Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2012, 13:08

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I)

Do rozpoczęcia tegorocznej edycji Electronic Entertainment Expo pozostał tydzień. Na najważniejszej imprezie branży gier nie zabraknie wysłanników serwisu gry-online.pl. W cyklu Rozgrzewka przed E3 prezentujemy gry, o których z całą pewnością przeczytacie w relacjach z Los Angeles.

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I) - ilustracja #1

Crysis 3

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I) - ilustracja #2
Electronic Entertainment Expo (E3) 2012
  1. termin: 5 – 7 czerwca 2012 r.
  2. miejsce: Los Angeles Convention Center
  3. organizator: Entertainment Software Association
  4. najważniejsi wystawcy: Microsoft, Nintendo, Sony, Electronic Arts, Activision-Blizzard, Ubisoft Entertainment, Warner Bros., Bethesda, Crytek, Konami, Capcom, Namco Bandai.

Pierwsza część serii Crysis miała pokazać jak wyglądać będą gry za 5 lat i trudno się dziwić, że ekipa studia Crytek nie zwracała szczególnej uwagi na wyśrubowane wymagania sprzętowe swego dzieła. Projektując Crysis 2 deweloperzy chcieli przede wszystkim udowodnić, że potrafią tworzyć gry adresowane nie tylko na pecety, co w praktyce oznaczało daleko idące kompromisy. W przypadku zapowiedzianej niedawno trzeciej części cyklu wymówek już nie ma. Crysis 3 pozwoli ocenić czy CryEngine 3 to rzeczywiście najlepszy silnik do tworzenia gier na rynku.

Jesteśmy ciekawi, co też bracia Yerli i kierowany przez nich zespół przygotowali na E3. Zwłaszcza, że przecież międzynarodowa kariera Cryteku rozpoczęła się od wyprawy na targi do Los Angeles (12 lat temu). Nasi wysłannicy tym chętniej wdzieją więc kombinezon Proroka i postarają się odkryć prawdę o korporacji Cell...

  1. Więcej o grze

FIFA 13

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I) - ilustracja #3

Konkurencja mówi przekornie, że kolejne gry z serii FIFA różnią się od siebie tylko numerkami, ale akurat dwie ostatnie odsłony piłkarskiego cyklu zdają się temu przeczyć. Wraz z FIFA 11 i FIFA 12 ekipie studia EA Canada udało się wprowadzić szereg nowych elementów, które wyraźnie urozmaiciły rozgrywkę, a także znacząco poprawiły sprzedaż tytułu. Uznajmy, że nieudany eksperyment pod nazwą UEFA Euro 2012 był wypadkiem przy pracy, a twórcy zrehabilitują się w FIFA 13.

Zapowiedziane do tej pory nowości i zmiany w grze obejmują m.in. sposób kontroli piłki, przeprowadzanie akcji ofensywnych (moduł Attacking Intelligence), wykonywanie rzutów wolnych (system Tactical Free Kicks) oraz pracę arbitrów. Liczymy, że w trakcie E3 uda się podejrzeć jak wszystko to wygląda na wirtualnych boiskach.

  1. Więcej o grze

Medal of Honor: Warfighter

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I) - ilustracja #4

Jesienią czeka nas kolejny pojedynek pierwszoosobowych, militarnych strzelanin. Na przestrzeni ostatnich kilku lat koncern Electronic Arts regularnie przegrywał na tym froncie z Activision. Czy za sprawą Medal of Honor: Warfighter uda się to zmienić?

Z pewnością łatwo nie będzie, o czym deweloperzy ze studia Danger Close wiedzą doskonale. Mimo to zespół pracujący nad kontynuacją wydanej przed dwoma laty gry Medal of Honor mierzy wysoko. Twórcy nie chcą już korzystać z cudzych rozwiązań, dlatego zapowiadają m.in. zaprojektowany od podstaw tryb rozgrywki multiplayer. Dla polskich graczy z pewnością ciekawa będzie opcja wcielenia się w żołnierzy GROM-u. Nasi wysłannicy postarają się dokładnie zbadać teren i sprawdzić jak naprawdę wygląda wkład konsultantów z elitarnej, polskiej jednostki wojskowej w deweloping Medal of Honor: Warfighter.

  1. Więcej o grze

SimCity

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I) - ilustracja #5

To może być jeden z najgłośniejszych powrotów ostatnich lat. Fani rozbudowanych strategii ekonomicznych po blisko dekadzie oczekiwań otrzymają wreszcie kontynuację serii SimCity. Co prawda gra ukaże się dopiero w przyszłym roku, ale ekipa studia Maxis ma w planach przedstawić na E3 kolejne informacje o swej najnowszej produkcji.

Może być interesująco, bo wcześniejsze prezentacje SimCity rozbudziły apetyty. Nowy silnik napędzający grę (Glassbox), jeszcze bardziej rozbudowane zależności ekonomiczne, społeczne i środowiskowe, a także nietuzinkowe rozwiązania w rozgrywce sieciowej - to tylko niektóre z zapowiadanych innowacji. W relacji z targów E3 znajdziecie odpowiedź na pytanie, ile z klimatu klasycznego SimCity udało się zachować deweloperom odpowiedzialnym za najnowszą odsłonę kultowego cyklu.

  1. Więcej o grze

Assassin's Creed III

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I) - ilustracja #6

Nowy bohater, nowa epoka historyczna i nowe sposoby eliminowania przeciwników... Tak w telegraficznym skrócie zapowiada się trzecia część serii Assassin's Creed. Z dotychczas ujawnionych informacji wynika, że prace nad grą trwają od trzech lat, a wydawca, którym jest koncern Ubisoft, nie szczędzi środków na produkcję.

Tak jak wielu z Was, jesteśmy ciekawi zakończenia wątku Desmonda i chętnie dowiemy się, co amerykańska wojna o niepodległość ma wspólnego z końcem świata zapowiadanym na 2012 rok. Z pewnością o wszystkim przekonamy się dopiero wraz z październikową premierą Assassin's Creed III, ale liczymy, że naszym wysłannikom na E3 uda się nakłonić ekipę studia Ubisoft Montreal do uchylenia rąbka tajemnicy.

  1. Więcej o grze

Na dzisiaj to już wszystko. Jutro przeczytacie o kolejnych grach, jakich wypatrywać będą nasi wysłannicy na tegorocznym Electronic Entertainment Expo.

  1. Oficjalna strona internetowa targów E3
TWOIM ZDANIEM

Która z poniższych gier interesuje Cię najbardziej?

Assassin's Creed III.
50,3%
Crysis 3.
15,6%
SimCity.
14,9%
Medal of Honor: Warfighter.
11,8%
FIFA 13.
7,5%
Zobacz inne ankiety