Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 12:01

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. III)

Do rozpoczęcia tegorocznego Electronic Entertainment Expo (E3) pozostał niespełna tydzień. Terminarze wysłanników serwisu gry-online.pl zapełniają się kolejnymi umówionymi spotkaniami. W trzeciej części cyklu Rozgrzewka przed E3 przedstawiamy następną porcję gier, o których przeczytacie w relacjach z Los Angeles.

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. III) - ilustracja #1

Aliens: Colonial Marines

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. III) - ilustracja #2

Na premierę gry Aliens: Colonial Marines miłośnicy masowej eksterminacji obcych czekają od ponad czterech lat. Deweloperzy ze studia Gearbox Software obiecują jednak, że cierpliwość zostanie wynagrodzona. Tytuł powinien trafić na sklepowe półki w lutym przyszłego roku, co daje twórcom odpowiednio dużo czasu na położenie końcowych szlifów.

Podczas targów E3 spodziewamy się usłyszeć sporo świeżych informacji na temat gry, w tym w szczególności jej wersji na nową konsolę Nintendo – Wii U. Niedawne deklaracje Randy'ego Pitchforda oraz Briana Burlesona z ekipy Gearbox Software wskazują, że właśnie na tej platformie sprzętowej Aliens: Colonial Marines będzie prezentować się najciekawiej.

  1. Więcej o grze

XCOM: Enemy Unknown

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. III) - ilustracja #3

Skoro jesteśmy już przy strzelaniu do kosmitów, nie wypada nie wspomnieć o XCOM: Enemy Unknown. Co prawda ekipa deweloperska studia Firaxis Games nie szczędzi szczegółowych informacji na temat swojego dzieła, ale większość fanów chętnie zobaczyłaby coś więcej ponad zgrabnie wypreparowany tutorial.

W relacjach z Electronic Entertainment Expo nasi wysłannicy postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy XCOM: Enemy Unknown to godny następca kultowego UFO i czy fani drużynowych gier taktycznych otrzymają wreszcie tytuł, na jaki od dawna czekają.

  1. Więcej o grze

Borderlands 2

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. III) - ilustracja #4

Wróćmy jeszcze na moment do planów ekipy studia Gearbox Software związanych z tegorocznymi targami E3. Teksańczycy przyjadą bowiem do Los Angeles nie tylko z Aliens: Colonial Marines. Ich drugim asem w rękawie będzie Borderlands 2, czyli kontynuacja wydanej w 2009 roku znakomitej gry akcji w postapokaliptycznych klimatach.

Deweloperzy obiecują, że w przeciwieństwie do powszechnego w branży trendu, ich dzieło nie będzie odcinaniem kuponów od sukcesu marki. Borderlands 2 ma być grą większą, bardziej dopracowaną i po prostu lepszą od pierwowzoru. Prezentacja dokonana podczas ubiegłorocznego Gamescomu rozbudziła apetyty. Jesteśmy niemal pewni, że na E3 będzie równie, a może nawet jeszcze ciekawiej.

  1. Więcej o grze

The Last of Us

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. III) - ilustracja #5

Nawet taki heros jak Nathan Drake może się opatrzyć. Deweloperzy ze studia Naughty Dog postanowili zrobić sobie przerwę od serii Uncharted, a efektem tego ma być survival-horror The Last of Us. Po kontrowersyjnym zwiastunie produkcji, po którym pojawiły się oskarżenia o plagiat, twórcy mieli kilka miesięcy względnego spokoju.

Niedawno upubliczniony nowy materiał wideo (The Sky Has Turned Grey) dowodzi, że prace nad The Last of Us posuwają się do przodu i najprawdopodobniej odwiedzający targi E3 będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wyglądają zmagania z mutantami w kinowym stylu ekipy Naughty Dog.

  1. Więcej o grze

Resident Evil 6

Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. III) - ilustracja #6

Tajemnicze wirusy zmieniające ludzi w krwiożercze monstra to jeden z ulubionych motywów twórców gier, a The Last of Us nie będzie jedynym tego dowodem na tegorocznym Electronic Entertainment Expo. W Los Angeles pokazana zostanie także szósta odsłona serii Resident Evil.

Według buńczucznych zapowiedzi, Resident Evil 6 ma być największym przedsięwzięciem w historii firmy Capcom. Zespół deweloperski pod wodzą Eiichiro Sasakiego liczy 150 osób, a ogółem w cały projekt zaangażowanych jest około 600 ludzi. Producent nie szczędzi środków, chcąc szybko zmyć złe wrażenie po relatywnie słabym Resident Evil: Operation Raccoon City.

  1. Więcej o grze

Kończymy rozgrzewkę na dziś. Jutro następna część cyklu i kolejne gry, o których przeczytacie w relacjach wysłanników serwisu gry-online.pl z Electronic Entertainment Expo.

  1. Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. I)
  2. Rozgrzewka przed E3, czyli na jakie gry czekamy (cz. II)
  3. Oficjalna strona internetowa targów E3
TWOIM ZDANIEM

Która z poniższych gier interesuje Cię najbardziej?

The Last of Us
32,6%
Borderlands 2
23,6%
Resident Evil 6
20,9%
Aliens: Colonial Marines
14,2%
XCOM: Enemy Unknown
8,7%
Zobacz inne ankiety