Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 11:54

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Dziś poznamy nową grę studia CD Projekt RED. Pierwszy obrazek wskazuje na klimaty cyberpunkowe

Studio CD Projekt RED, twórcy serii Wiedźmin, ujawni dziś wieczorem swój nowy projekt. Z pierwszego obrazka koncepcyjnego wynika, że w nadchodzącej grze przeniesiemy się w przyszłość.

Dziś o godzinie 19:00 odbędzie się konferencja prasowa studia CD Projekt RED, na której zostanie zaprezentowana ich nowa gra. Bynajmniej nie chodzi o Wiedźmina 3. Z obrazka ujawnionionego przez agencję PR-ową Evolve wynika, że tytuł osadzony będzie w przyszłości.

Dziś poznamy nową grę studia CD Projekt RED. Pierwszy obrazek wskazuje na klimaty cyberpunkowe - ilustracja #1

Na więcej informacji o grze trzeba poczekać do wieczora. Wydaje się jednak, że szczególnie usatysfakcjonowani z nowej propozycji twórców komputerowego Wiedźmina będą miłośnicy prozy Gibsona, Dicka, Czarnych oceanów Jacka Dukaja lub filmu Blade Runner – Łowca androidów.

O pracach polskiego studia nad nowym, osadzonym w przyszłości tytułem wiadomo było od jakiegoś czasu. Wskazywały na to także ogłoszenia o rekrutacji nowych członków zespołu deweloperskiego. CD Projekt RED wspominało w nich o „nowej, rozbudowanej grze RPG”.

Na konferencji polskie studio podsumuje także wyniki sprzedaży pierwszych dwóch części serii Wiedźmin. Według Michała Platkow-Gilewskiego, nie powinniśmy się na niej spodziewać zapowiedzi konsolowej wersji pierwszej odsłony przygód Geralta, o czym pisze się w Internecie od jakiegoś czasu.

Transmisję z konferencji będzie można oglądać na żywo na oficjalnej stronie serii Wiedźmin oraz w serwisie Facebook.