Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2012, 12:24

Dead Space 3 - nowy filmik rysunkowy zwiastuje rychłe ujawnienie gry

W sieci pojawił się kilkuminutowy filmik osadzony w uniwersum serii Dead Space. Wszystko wskazuje na to, że zapowiada on rychłe ujawnienie trzeciej odsłony cyklu.

Firma Electronic Arts opublikowała krótki filmik rysunkowy osadzony w świecie znanym z serii Dead Space. Jego głównym bohaterem jest sierżant John Carver, jeden z żołnierzy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kolonii zlokalizowanej na planecie Uxor. Stacjonuje on w mieście wybudowanym wokół Markera. W wyniku katastrofy statku artefakt ulega aktywacji, zamieniając większość ludzi w krwiożercze nekromorfy.

Na oficjalnej stronie materiał opisany jest jako „Nowy rozdział w sadze Dead Space”. Ponadto nad filmikiem można zobaczyć licznik z trzema symbolami. Po przyjrzeniu się kodowi witryny okazuje się, że odliczanie dobiegnie końca 4 czerwca, a konkretnie wraz z rozpoczęciem konferencji Electronic Arts na tegorocznych targach E3. Wszystko wskazuje więc na to, że wydawca zamierza wtedy ujawnić Dead Space 3.

Dead Space 3 - nowy filmik rysunkowy zwiastuje rychłe ujawnienie gry  - ilustracja #1

Plotki o trzeciej części cyklu krążą już od dawna. Dotychczasowe przecieki sugerują, że akcja gry osadzona będzie na lodowej planecie, co pasowałoby do widocznej na filmiku powierzchni Uxor. W trakcie kampanii zmierzymy się nie tylko z nekromoframi, ale również z uzbrojonymi ludźmi. Pojawiały się też informacje, według których znany z poprzednich odsłon Issac Clarke cierpieć będzie na rozdwojenie osobowości. Powstała w ten sposób mroczna wersja bohatera miałaby w sarkastyczny sposób komentować poczynania gracza.

Z ciekawszych spekulacji warto jeszcze wspomnieć o obecności trybu kooperacyjnego. Jeśli te doniesienia potwierdzą się, to zapewne drugą grywalną postacią obok Issaca będzie właśnie John Carver. Przy zabawie w dwójkę kampania ma zostać odpowiednio zmodyfikowana. Gracze będą mogli wspólnie wchodzić w interakcję z otoczeniem (za pomocą telekinezy), dzielić się amunicją i leczyć. Zabraknie za to systemu „wskrzeszania” i po śmierci jednej z postaci konieczne będzie wczytanie zapisanego stanu gry.

  1. Dead Space – strona oficjalna serii